VERGİLİ MÜCADELEYİ BÜYÜTTÜ

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada şu ifadeler

banner73
Genel 20.09.2018, 23:09 20.09.2018, 23:09
27
VERGİLİ MÜCADELEYİ BÜYÜTTÜ
banner36

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili dostlarım Karabük'te neler ile uğraşıyoruz. Bu canlı yayınımda sizlere bu uğraşlarımızdan bir örnek göstermek istiyorum.

Şu anda Karabük Mahallesi'ndeki Karabük Demir Çelik Fabrikası'nın skal kırma tesislerinin karşısında bulunmaktayım. Bu sayede burada bulunan skal kırma tesislerinin Karabük Mahallesi'ne vermiş olduğu zararlardan sizlere bir nebze de olsa bahsetmek istiyorum.

En önemli hususlardan biri;

Bulunduğumuz güne kadar var olan bütün atölyelerin camlarını dahi kapatmasını talep eden Çevre İl Müdürlüğü, burada yer alan tesis ile ilgili görevini neden yerine getirmiyor?

Başka bir örnek verecek olur isek;

Bu sahanın tam anlamıyla kapalı bir saha olması gerekmektedir.

Karabük ile ilgili herhangi bir konuda "Biz hissedarların menfaatlerini düşünüyoruz." diyen zihniyet neden şu anda bu konuda hareket etmiyor?

Bahsettiğim durumlardan nemalanan herkes adaletin karşısında yargı yolu ile bunun hesabını verecektir.

Bu tesislerin şu andaki faaliyetleri durmuş vaziyettedir. Faaliyete başlamış olduğu andaki görüntüsünü (çevre kirliliğine dair) yine sizlerle paylaşacağım.

Karabük Demir Çelik Fabrikası görüntülerde de aktardığım üzere atıklarını bu şekilde atıyor ve bu atıklar çayın kenarında.

Görmekte olduğunuz skal kırma tesisleri var olan hiçbir yönetmeliğe uygun olmadan çalıştırılmaktadır. Kardemir Demir Çelik Fabrikası'nın faaliyetlerinin durması ile bu fabrikanın çalışmasıyla hiçbir alakası olmayan ama ekonomiye katkısı olan bir tesis burası.

Fabrika ekonomisine katkıda bulunan bir tesis olması 5 bin civarındaki vatandaşımızı toz toprak içerisinde bırakması anlamına gelemez. Bu yaşanılan durum hangi vicdana sığar? Bunu Karabük halkının takdirine bırakıyorum.

Yapmış olduğum bu canlı yayın aracılığı ile de Çevre İl Müdürlüğü'ne suç duyurusunda bulunduğumu buradan bildiriyorum.

H:epinize teşekkür ederim, sağolun var olun...

Yorumlar (0)
3
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74