VERGİLİ, 'KARABÜK'Ü SALLAMAYA DAVET EDİYORUM'

VERGİLİ’DEN "KİMLERİN KORKMASI GEREKTİĞİNİ GÜN GELİR ANLATIRSAK KARABÜK SALLANIR" DİYEN DİNÇEL’E CEVAP

banner73
Genel 14.01.2016, 19:17 14.01.2016, 19:17
22
VERGİLİ, 'KARABÜK'Ü SALLAMAYA DAVET EDİYORUM'
banner36
VERGİLİ’DEN "KİMLERİN KORKMASI GEREKTİĞİNİ GÜN GELİR ANLATIRSAK KARABÜK SALLANIR" DİYEN DİNÇEL’E CEVAP

rafet vergili video haber

Belediye Başkanı Rafet Vergili,  kendisi hakkında; “Belediye Başkanının görevi  insanların inançlarını ölçmek değildir, kimin ne kadar inançlı olduğuna Belediye başkanı karar veremez.” diyen ve "Ben hiç bir yerden ihale almadım, Demirçelik’ten falan da almadım kamudan da ihale almadım,kamu ile bir sıkıntımda yok. Ama kimlerin korkması gerektiğini  gün gelir anlatırsak Karabük sallanır.” ifadelerini kullanan CHP Karabük İl Başkanı Av. Erdoğan Dinçel'e cevap verdi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili CHP Karabük İl Başkanı Erdoğan Dinçel’in kendisi ile ilgili yapmış olduğu açıklamalara cevap vererek, bildiği şeyleri sümen altı yapmamasını istedi.

Karabük Valiliğinin Yeşil Mahaleye taşınıp valilik binasının yıkılarak Çelik Camii yapılacak olması ile ilgili Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve CHP  İl Başkanı Erdoğan Dinçel arasında ki tartışmaya Vergili son noktayı koydu.

Özellikle CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel’in  “Ben kimseden korkmuyorum bizler bir şeyleri açıklarsak Karabük sallanır” şeklinde ki açıklamasına Başkan Vergili “Şimdi ben buradan kendisini Karabük’ü sallamaya davet ediyorum.  Eğer sen bir CHP İl Başkanı isen bir evvel ki sözün gibi hemen sözünün arkasına saklanıp  bunun üzerinden istismar politikaları yürütemezsin” dedi.

 


Birkaç gün önce yaptığı açıklamada CHP’lileri kast ederek açıklama yapmadığını belirten Başkan Vergili,  “Kendisi klasik Cumhuriyet Halk Partisi metotları ile olayı tamamen terse çevirmek, tamamen  bir siyasi propaganda arenasına  çekerek açıklamalarda bulunmaktadır. Öncelikle ben hiçbir CHP’li, kardeşimi, arkadaşımı camiye gelmez veya soğuk bakar şekli ile ele almadım. Son iki tane Milletvekili adayı, Belediye Başkan adayları sürekli, camide idi. Ben onun kendi şahsını kast ederek ifade ettim.

Daha evvel ki Milletvekili adayı Cevdet Akay bey camiden  dışarıya çıkmayan bir arkadaşımızdı, Mustafa Eren bey benim bildiğim kadarı ile sürekli ibadetini yapan bir arkadaşımızdı. CHP’li bir sürü arkadaşım, bir sürü dostum camiye gelir her türlü ibadetini yapar ama bugün bir parti temsilcisi yada bir partinin en ileri geleni herhangi bir cenaze namazına geldiği zaman camiye gelmezse, teşrifatçı niteliğinde cami avlusunda beklerse o da eleştirilir, eleştirmek de bizim en tabi hakkımız çünkü sarf etmiş olduğu sözlerden.

Bir evvelki basın açıklamasında kendisi bizi din tacirliği ile suçlarken hiçbir şeyden çekinmeden çok rahatlıkla söyleyebiliyordu, buna istinaden söylenmiştir.  Hiçbir  CHP arkadaşımız dine sıcak bakmıyor, dine soğuk bakıyor, camiye gelmiyor diye de bir ifade kullanılmamıştır öncelikle bunu belirtmek isterim” dedi.

KARABÜK’Ü SALLAMAYA DAVET EDİYORUM

CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel’in gün gelir bazı şeyleri anlatırsak Karabük sallanır şeklinde açıklama yapmasına da cevap veren Başkan Vergili, Dinçel’in bazı şeyleri açıklaması gerektiğini ve Karabük’ü sallamaya davet ettiğini belirterek “Eğer bir CHP İl Başkanı  “Demir Çelik’ten falan da ihale almadım,  Ben hiçbir yerden ihale almadım,  kamudan da ihale almadım, kamu ile  bir sıkıntım yok, ama kimlerin korkması gerektiğini gün gelir anlatırsak Karabük sallanır” ifadelerini kullanıyorsa bu açıklamasının altında kalmayacak ve bunu zamana falan da bırakmayacak.

rafet vergili 1Şimdi ben buradan kendisini Karabük’ü sallamaya davet ediyorum. Eğer sen bir CHP İl Başkanı isen bir evvel ki sözün gibi hemen sözünün arkasına saklanıp bunun üzerinden istismar politikaları yürütemezsin. Ne kadar sosyal demokrat arkadaşım varsa hepsine sıcak bakan, sık sık fikirlerine müracaat eden, görüşlerini alan bir kişiyim. Şimdi bir İl Başkanı eğer bu şekilde bir açıklama yapıyorsa, bildiği bir şey varsa, herhangi bir şeyi kast ediyorsa bunu açıklar ve Karabük’ü sallar.  Bildiklerini sümen altı yapmasın.

Eğer beni kast ediyorsa benim ticari kuruluşlarım vardır, ben şu anda Devlet ile çalışmıyorum ama özel sektörden kendi bilmiş olduğum konuda her türlü ihaleye şirketlerim girer. Çünkü bizim şirketlerimiz şu anda uluslar arası düzeyde demir çelik konusunda iş tecrübesine sahip. Metal fabrikaları konusunda dünyadaki büyük firmalar ile yarış edebilecek kabiliyette firmadır. Alabilir yada alamaz o beni ilgilendirmez ama ben hiç kimseden iş almak için bugüne kadar kimsenin ayağına gitmedim, hiçbir yönetimle görüşmedim, kuralları dahilinde yapılmıştır.

Ama diğerleri de kast ediyorsa ihale alan arkadaşları da kast ediyorsa etik kuralları içersinde herkes ihalelere girebilir, ihaleler alabilir, oradan kendi geçimini sağlayabilir, kendi kazancını sağlayabilir, bundan daha doğa ahlaki bir olay yoktur.Kendi Hukukçu olduğu için şöyle bir benzetme yapayım. Bir hukukçu ben bugün tecavüz davası almıyorum diyemez, her zaman mağdurların avukatlığını yapacak diye bir kuralı yoktur. Ben icra davası, icra uygulaması yapmadım diyemez. Kendisi bugüne kadar tecavüz ve cinayet davası almadı mı?  Bundan daha dolay hiçbir şey yoktur, bir avukat da bu davaların hepsini alabilir, hukuk kuralları içersinde, ahlak kuralları içersinde savunmasını yapabilir, bunu da hiç kimse eleştiremezi eleştirmeye de hakkı yoktur” dedi.

"HESAPLARIMIZ AÇIKTIR"

CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel’in meydanı iki kere ihale yaptığı şeklindeki açıklamasına da cevap veren Başkan Vergili “Meydanı iki kere ihale yaptı diyor, birinci ihale yapım, ikincisinde de biliyorsunuz Tayyip Bey geldiğinde çok büyük hasarlar verildi, bu hasarlarla beraber eksikliklerinin ihalesi yapıldı ve bu ihaleyi de  Karabük’te yıllardan bu tarafa sosyal demokrat bir ailenin mensupları aldı.

Hesaplarımız açıktır, CHP istediği bir komisyon kurabilir, hiç kimseden çekinecek bir tarafımız yoktur. Gelir Belediyemiz de her türlü yapılan ihaleyi Belediyemizde kendisi tetkik edebilir, inceleyebilir, hiç kimseden korkumuz da yok ne yaptığımız ihalelerden, ne de yaptığımızdan işten. Bizi din tacirliği ile suçlayıp bir kenara çekilemez. CHP Karabük’teki en büyük temsilcisi isen, inançların görüşlerin sana aittir, inanları da din tacirliği ile suçlama biz bunu ifade ettik. Sen de samimi ol camiye geldiğin zaman teşrifatçı olarak gelme, bütün CHP’lilere de bu imajı yansıtma. Ya vazifeni düzgün yap ya da yapma.

Nasıl Karabük’ü sallayacaksan salla.  Sen CHP’nin Karabük İl Başkanısın. Karabük’ü nasıl sallayacaksan salla, sallayamayacağın lafları da etme. Ben  buna inanmıyorum, bu lafında kendisi altında kalacak.  Dinçel seçim kaybetmenin psikolojisi ile İl Başkanı olmuş bir arkadaşımız.  Tamamlayacağı açıklamalarla değil, yalnız muhalefet olsun diye kendisine bir düstur edinmiş”

"CAMİ HAYIRSEVERLERİN KATKISI İLE YAPILACAKTIR"

rafet vergiliKarabük Valiliği binasının yıkılıp yerine Çelik Cami yapılacak olmasının Karabük Belediyesine maliyeti olmayacağını ve hayır sever vatandaşlar tarafından yapılacağını söyleyen Başkan Vergili “ Yapılacak olan cami ile ilgili istediğiniz gibi bir anket yaptırabiliriz, yüzde 80’nin altında bir kabul oranının altında bir oran çıkarsa Valiliğin oraya da cami yapmayabiliriz. Bu cami Belediye kaynakları ile yapılmayacak yer tedarikini Belediye yapıyor, caminin kurmuş olduğu bir dernek vasıtası ile Karabük’teki hayırseverlerin katkısı ile bu cami yapılacaktır”

"ANIT İÇİN İLK BAĞIŞI BEN YAPACAĞIM"

Kent Meydanını yapılacak olan anıtın Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yaptırılmasını isteyen ve anıt için ilk bağışı kendisinin yapacağını belirten Başkan Vergili “Bizim meydanda iyi bir Atatürk Anıtı yapılması konusunda bir sürü çalışmamız oldu. Hatta Dünyanın en büyük sanatçısı ile Rusya’da  irtibata geçtim.  Türkiye’de yok mu diyebilirsiniz, ama bugün Türkiye Picasco’nun yerini dolduracak bir sanatçı herhalde olmadı, Rusya’daki sanatçı da bu şekilde bir sanatçı şu anda bir eseri saptırılmamış eserleri koruma altına alınmış bir sanatçı  ama olmadı, Vali İzzettin Küçük söz vermişti olmadı, onun da tayini çıktı.

Ben çalışmalarıma devam ediyorum. Ben kendisine bir çağrıda daha bulunuyorum. Nasıl Çelik camii Karabük’te bir Dernek vasıtası ile hayırseverler yapacaksa, meydanın üst tarafında herhangi bir yerde neresine istiyorsa  nasıl, bir anıt yaptırılmasını istiyorsa  bunu da CHP ile  yapalım ve ilk bağışı da ben yapacağım. Her şeyi de Belediyeden, Valilikten, Devletten beklenmez.

Eğer çok arzu ediyorsa, gerçekten bu konuyu istismar etmiyorsa, bu konuyu tamamen CHP İl Başkanlığına bırakabiliriz, aynı şekilde onların yapacağı anıt çalışması, kabul göreceği anıt çalışması içerisinde İsmet İnönü de olabilir diğer Partililer de olabilir burada olan Atatürk  Anıtı, yapacağı oluşumum içersinde ne kadar bağış istiyorsa ilk bağışı da ben yağacağım, gelsin bunun önderliğini yapsın Karabük’te onun da bir eseri olsun. Öyle konuşmakla değil, ben onu isterim, ben bunu isterim, ben muhalefetteyim demek çok kolay.

O da gelecek sosyal çalışmaların içersinde bulunacak. Bana göre Atatürk Anıtının sosyal bir çalışma ile yapılmasından daha önemli bir şey yok.  Bu işi de CHP’nin İl teşkilatına bırakıyorum. Buyursun yaptırsın. Şimdi diyecek benim vazifem değil, cami yaparken senin vazifen değil, Atatürk Anıtı senin vazifen değil senin vazifen konuşmak mı? “ dedi
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74