VERGİLİ KAMU-SEN KURULUŞLARIYLA BULUŞTU

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Türkiye Kamu-Sen Karabük şubesi tarafından Yenişehir Büyük Kulüp’te 8 Mart Dünya Kadınlar

Genel 12.03.2019, 15:49 12.03.2019, 15:49
41
VERGİLİ KAMU-SEN KURULUŞLARIYLA BULUŞTU
banner36
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Türkiye Kamu-Sen Karabük şubesi tarafından Yenişehir Büyük Kulüp’te 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile düzenlenen akşam yemeği programına katıldı.

Düzenlenen programa Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Kaya, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Salih Demir, Türk İmar-Sen Genel Başkan Yardımcısı Etem Yaşar Yılmaz, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Başkanı Ebubekir Korkmaz, Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nurullah Albayrak, Türk Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı Uğur Yıldırım, Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Mustafa Tümer, Türk Enerji-Sen Genel Başkan Yardımcısı Selamet Eryiğit, Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcıları Cengiz Kocakaplan ve Selahattin Dongun, Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ümit Turhan, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Dr.Adem Kar, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Meşe, Ülkü Ocakları Karabük İl Başkanı Mustafa Turgut Cengiz ve sendikaların üyeleri katıldılar.

Programda bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Sayın İl Başkanım, Kamu-Sen Genel Başkanım, Şube Başkanlarımız, değerli sendika temsilcileri, üyeleri, değerli hanımlarımız ve değerli hemşerilerim hepinizi saygıyla selamlıyorum. Karabük'te 2009 senesinden bu tarafa Belediye Başkanlığı görevimi yürütmekteyim. Ben 2009 senesinde Belediye Başkanı Adayı olduğum zaman seçilme şansı en az olan Belediye Başkan Adaylarından birisiydim. Buradaki bulunan tüm arkadaşların, Kamu-Sen'in ve Kamu-Sen Genel Başkanı'nın her zaman manevi güçleri yanımızda oldu ve şükürler olsun ki teşkilatlarımız ile beraber 2009 senesinde bize Belediye Başkanlığı nasip oldu. Sizlerin güçleri, manevi destekleri olmasaydı, teşkilatlarımızın destekleri olmasaydı Karabük gibi bir yerde bizi hiç kimse Belediye Başkanı yaptırmazdı.

O günden bu güne biz yapmış olduğumuz hizmetlerimizden öncelikle işçi ve memurumuz dedik ve işçimizin 1 gün dahi maaşını geciktirmedik. Göreve geldiğim gün işçimizin 11 ikramiye alacağı vardı, memurumuzun maaşını alamama durumu söz konusuydu, kıdem tazminatlarını alamadıkları için bir çok arkadaşımız emekli olamıyordu. Bugün itibari ile Karabük Belediyesi'nde hiç bir memurumuzun ve işçimizin hiç bir alacağı yoktur ki maaşlarını da bir gün önceden yatırırım. Biz bu tür bir belediye aldıktan sonra tekrar 2014 seçimlerinde şükürler olsun ki herkesin muhabbetini kazanarak tüm kesimin oyunu alarak yüzde 52 gibi bir oy ile tekrar Belediye Başkanı seçildim ve şükürler olsun ki bugünlere geldik. Bugün en az 500 bin ölçekli bir şehirden çok daha fazla hizmet ürettik. bir gece de 130 tane bina yıktık, Türkiye'nin en büyük meydanını yaptık. Kütüphane'sini yaptık, Hal'ini yaptık, Alt Geçit'ini, Üst Geçit'ini yaptık. Bu arada kesinlikle hiç kimseye taviz vermedik. Hiç kimseyi ve kişisel istekleri ön planda tutmadık. Ben ayrıca Avrupa Birliği Yerel Yönetimler Meclis Üyesiyim ve sık sık gündeme gelen yerel yönetimlerde rüşvet konuşulur, torpil konuşulur. Türkiye'de ve dünyada örnek gösterilecek, kapısından içeriye rüşvetin girmediği, insanların birbirinden ayrılmadığı, kesinlikle eşit muamelenin yapıldığı bir belediye olmuşuzdur. 500'e yakın kumanya dağıtırız Karabük'te.

Hiç birisinin siyasi kimliğini bilmem sadece ihtiyaç sahiplerine ulaştırırız. 2500'e yakın arkadaşımıza burs veririz onların siyasi kimliğini bilmem yalnız Allah rızası için veririz. Ben varlığı bu memlekette gördüm, yokluğu bu memlekette gördüm Cenab-ı Allah bana bu memlekete hizmet etmeyi nasip etti. Şükürler olsun ki bizde yolumuzdan, çizgimizden, adalet terazisinde en ufak dengeyi bozmadan bugünlere kadar hizmet ettik. Yine Karabüklülerin refahı için, 50 yıllık geleceği için 4-5 tane büyük proje ortaya koyduk ve sizlere bunları anlatıyoruz. Bunlardan bir tanesi Kesintisiz Ulaşım Projesi ki şehrimizdeki vasıta sayısı artık 26 binden 66 bine çıkmış. Tahmin ediyorum ki önümüzdeki 5 yıl içerisinde 80 bini geçecek. 3 alt geçit ve 3 üst geçit ile Soğuksu Mahallesi'nden Safranbolu'ya kadar kesintisiz ulaşımı sağlayacağız.

Diğer bir tanesi gençlerimiz ile ilgili bir Bilim Merkezi. İçerisinde her türlü gözlem testlerini yapabilecekleri, hatta civar vilayetlerden gelip burada eğitim alacakları bir Bilim Merkezi kuruyoruz ki bunun da finansı hazır. Yine bir Sağlık Tarama Merkezi açıyoruz ki burada her türlü laboratuarın olacağı, içerisindeki tomografi ve röntgen cihazlarının ön tetkik merkezi olarak Karabük'e hizmet sunacak ki bunun da yine finansmanı hazır. Hepsi planlanmış ve programlanmış işler. Şimdi sosyal belediyecilik deyince bazı arkadaşlarımız farklı noktalara çekiyor. Karşımızdaki arkadaşımız akademisyen bir Belediye Başkanı Adayı. Biz diyoruz ki Bilim Merkezi, o arkadaşımız diyor ki Zıpzıp Oyun Parkı. Aramızdaki fark bu. Hepinize çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Düzenlenen akşam yemeği programı konuşmaların ardından yapılan yemek duası ile son buldu.
Yorumlar (0)
18
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74