VERGİLİ 'GERİ DÖNMELERİ İÇİN GEREKLİ GÖRÜŞMELERİ YAPIYORUM'

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili bir açıklama yaparak, gelenlerin biran önce geri dönmeleri i

Genel 26.03.2020, 21:55 26.03.2020, 21:55
57
VERGİLİ 'GERİ DÖNMELERİ İÇİN GEREKLİ GÖRÜŞMELERİ YAPIYORUM'
banner36
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili bir açıklama yaparak, gelenlerin biran önce geri dönmeleri için gerekli makamlarla görüşmeler yaptığını vurguladı.

Vergili, açıklamasında Karabük milletvekillerini de kastederek "Sizlerin görevi; şehrimizin mağduriyetinin seyretmek değil, Karabük’ün hak ve menfaatlerini korumaktır." dedi.

Başkan Vergili, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
"Değerli Karabüklüler, kıymetli dostlarım;

Bugün memleketimizde talihsiz ve üzücü bir olay cereyan etmiş, kendi ülkesine kabul edilmeyen insanlar hükumetimizin aldığı bir karar ile şehrimize iltica ettirilmiştir.

Ne var ki bu uygulamanın benzerleri Konya, Bursa ve daha sayamayacağım birçok ilde de mevcuttur. Safranbolu ilk değildir, ancak neden seçilmiş olduğu da muallaktır. Karabük’ün saydığım diğer iller ile ölçek bakımından yarışamayacağı açıktır.

Sevgili ailem üzülmeyiniz, bu günler gelip geçici...

Allah’tan umuyor ve niyaz ediyorum ki Karabük- Safranbolu ve siz değerli ailem bu işi de en hafif şekilde atlatacak. Sosyal izolasyona ve evde kalmaya devam edelim. Şehir dışından gelenlerin bir an evvel geriye dönmeleri için gerekli makamlarla görüşmelere devam ediyorum.

Bu vesile ile, bu şehrin haklarını savunmak üzere yüce mecliste yer alan vekillerimize de halkım adına seslenmeyi bir görev kabul ediyorum!

Sizlerin görevi; şehrimizin mağduriyetinin seyretmek değil, Karabük’ün hak ve menfaatlerini korumak. Sağlıklı günler dilerim #evdekalkarabuk"
Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74