VERGİLİ 'EV TOPLANTILARIMIZ MAHALLE MİTİNGLERİNE DÖNÜYOR'

Seçim çalışmaları kapsamında gittiği her yerde büyük bir ilgi gören Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, ev toplantısı için

Genel 22.03.2019, 19:02 22.03.2019, 19:02
64
VERGİLİ 'EV TOPLANTILARIMIZ MAHALLE MİTİNGLERİNE DÖNÜYOR'
banner36

Seçim çalışmaları kapsamında gittiği her yerde büyük bir ilgi gören Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, ev toplantısı için gittiği Kayabaşı Mahallesinde coşkulu ve heyecanlı bir kalabalığın sevgi gösterisi ile karşılaşınca ev toplantısı mahalle mitingine dönüştü.

Kayabaşı Mahallesinde bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili "Karabük'ün 50 yıllık geleceği ile ilgili 5 tane ciddi program koyduk ortaya. Bunların ilki Kesintisiz Ulaşım Projesi. Soğuksu Mahallemizden başlayacak Safranbolu'ya kadar hiç bir trafik ışığında durmadan ulaşımı sağlayacak. Bu proje 3 tane alt geçit, 3 tane üst geçit ile yapılacak. Şimdi 'belediye kaynakları burada neden harcanıyor? biz bunu devlete yaptıracağız' deniyor. Hemen terminalin oradaki üst geçidi hatırlayın. Buraya yıllarca üst geçit yapılmadı 2009 senesine kadar orada en az 20 ye yakın vatandaşımız hayatını kaybetti. Oraya Karabük'e yakışır bir şekilde bir üst geçit yaptık. 2009 senesinden bu tarafa orada bir tane vatandaşımız vefat etmedi." diye konuştu.

"Karabük'te hastane diye bir şey bırakmadılar. Her seçimde hastaneler yıkılmayacak diye pankartlar astılar." diyerek sözlerine devam eden Vergili konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Ama seçim biter bitmez hastaneleri yıktılar. 5000 Evlerdeki doğum hastanesi çok önemli bir hastaneydi yıktılar. Devlet Hastanesini yıktılar. Şuanda bile tomografi ve röntgen sıralarında bekleyen vatandaşlarımız var. Bir Sağlık Tarama Merkezi yapacağız. Buradan karşıya geçtiğiniz zaman 10 dakikalık mesafede. Her türlü tomografi, ve röntgen hizmetleri verecek ve bir kuruş ücret alınmayacak. Önce dediler ki 'bu bakanlığın işi' sonra bir öğrendiler ki belediye kanunları müsait. Şimdi hepsi bunu kendi projesine aldı.

Yine diğer bir olay gençlerimiz ile ilgili muazzam bir Bilim Merkezi yapılacak. Gençlerin her türlü gözlemleri yapabilecekleri bir merkez olacak. Karadeniz Bölgesine bu merkez örnek olacak. Bununla ilgilide paramız, yerimiz, her şeyimiz hazır.

Yine önemli bir hadise Çöp Toplama Merkezi. Karabüklü hala çöpünü dağa taşa atıyor. Bir orman arazisi buldular. Dedim ki 'bu orman arazisinde bu olmaz' inat edip yaptılar. Sonra orada heyelan oldu. Devletin 6 trilyon lira parasını heba oldu. Milletvekilleri yer arıyor, arazi arıyor bulamıyor. Geçen sene dedim ki 'bu görev benim, bu işi ben halledeceğim' araziyi hazırladım, kamulaştırmalarını yaptım her şey bitti, devletten bir tane kâğıt bekliyoruz. O kağıt geldikten sonra hızlı bir şekilde yapımına başlanacak. Belediyelerin üstünde en ufak bir yük olmadan elektrik üretilecek Karabük Belediyesi de karını alacak.

Yine yağmur suları ile ilgili Türkiye'nin bütün şehirlerinde problemler olur. 2 yıl saha çalışması yapıldı, projeleri çizildi. İnşallah 2 yılda bu Yağmur Suyu Drenaj Projemiz ile ilgili alt yapı çalışmalarını bitireceğiz.

İkide bir meydanın üstünde bir şeyler yapıyorlar, lamba takıyorlar, ağaç dikiyorlar. Biz burada 60 bin kişiyle şehitlerimizi uğurluyoruz. Oradaki valiliği yıktık inşallah Türkiye'nin en güzel camilerinden birini oraya yapacağız. Yine 23 dönüm üzerine Şehir Parkının açılışını yapacağım. 30 Mart akşamı hepinizi oraya çay içmeye bekliyorum."

Yorumlar (0)
26
açık
banner17
banner18
banner39
banner74