VERGİLİ BERBERLER VE KUAFÖRLERLE BULUŞTU

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Büyük Kulüp’de düzenlenen akşam yemeğinde Karabük’teki berberler ve kuaförler ile bir araya geldi. Dü

Genel 15.03.2019, 15:08 15.03.2019, 15:08
15
VERGİLİ BERBERLER VE KUAFÖRLERLE BULUŞTU
banner36

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Büyük Kulüp’de düzenlenen akşam yemeğinde Karabük’teki berberler ve kuaförler ile bir araya geldi.

Düzenlenen akşam yemeği programına Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Dr. Adem Kar, Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyon Başkanı Bayram Karakaş, Karabük Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erol Işık ile Karabük’teki berberler ve kuaförler katıldı.

Düzenlenen akşam yemeği programında bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Sayın İl Başkanım, değerli Federasyon Başkanım, değerli arkadaşlarım, değerli hanımlarımız hepinizi saygıyla selamlıyorum. 2009 senesinde Belediye Başkanı seçilme şansı en az olan adaydım. Size açık yüreklilikle söyleyeyim benim Belediye Başkanı olmamdaki en önemli etkenlerden birisi berberler ve kuaförlerdir. Siyasete yeni başladığımda düşündüm ben daha önce Ticaret Odası Başkanlığı yapmışım, sanayicilik yapmışım ama anketlerdeki tanınırlık oranım yüzde 5'e düşmüş. Ben kendimi nasıl tanıtabilirim? önce bunu düşündüm ve ben kendimi öncelikle berber ve kuaför arkadaşlarıma anlatıyım dedim. Gerçekten söylüyorum bu yol haritası böyle çizildi. Evvela tüm berber ve kuaför arkadaşları ziyaret ettim. İnanıyorum ki Belediye Başkanı seçilmemdeki ana mimar sizsiniz, hepinize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca çok gıpta ile baktığım bir meslektir, her zamanda söylerim.

Şimdi size çok kısa bir şekilde şöyle anlatayım. 2009 senesinde biliyorsunuz 4 tane proje ile ortaya çıktığım zaman bunları yapabileceğime öncelikle siz inandınız. O zaman benim için "Rafet Vergili yalan söylüyor, palavra atıyor," dediler. Söylemiş olduğumuz battı çıktıyı, meydan, kütüphane fotoğraflarını hatırlarsınız. Derken 2009 senesinde olmayacak işlere imza attık. Su tesisatı, battı çıktı, meydan, üst geçit, yürüyen merdiven, ticaret merkezi ve 2009 senesindeki projelerimizin çok çok fazlasını yaptık. Yine 2014 senesinde 4 tane proje ile geldik. Artık kimse inanmayacak durumları kalmadı. Şükürler olsun ki 2014 senesinde de söylemiş olduğumuz tüm projeleri gerçekletirdik. Bir tek Spor Vadisi devletin şuanda müteahhitlere tanımış olduğu bir haktan dolayı durduruldu. 2019 senesinde tamamlanacak.

Safranbolu ve Karabük'ü çok güzel bir çelik köprü ile bağladık. Ben göreve geldiğim zaman belediyenin elektrikleri kesilmiş, işçisinin maaşını veremiyor, işçisinin 11 ikramiye alacağı var ve belediye hiç bir ödemesini yapamıyordu. Yapmış olduğumuz bir finans programı ile şuanda Türkiye'nin en zengin belediyesiyiz. İşlerimizi yapmaya devam ettik, mahallelerimizin eksiklerini tamamladık. Bir milyon kilometreden fazla asfalt döktük. 20 kilometre istinat duvarları yaptık, 23 tane sosyal yaşam merkezi yaptık, asansör, yürüyen merdiven yaptık. Şimdi birileri diyor ki 3- 5 asansör ile şehircilik mi olurmuş? bu yaptıklarımızı görmüyor. Ve bunların üstüne propaganda yürütüyorlar. Yürütsünler. Ben bu memlekette büyüdüm, bu memlekette okudum yalnız Allah rızası için bu göreve talip odum ve şükürler olsun Allah bana bu görevi naip etti. Allah rızasının dışında hiç çalışmadım ve hiç kimseyi birbirinden ayırmadım, particilik yapmadım.

500 tane arkadaşımıza kumanya veririz bunların bir tanesinin kimliğini bilmem. 2500 çocuğumuza burs vermişizdir. Bugüne kadar bunların bir tanesi siyasi kimlik üzerine veya torpil üzerine verilmemiştir. Türkiye'de de ve dünyada kapısının içerisinden rüşvetin ve torpilin girmediği ender belediyelerden bir tanesidir Karabük Belediyesi. Siz bana adil bir şekilde adalet terazisini bozmadan idare etme görevini verdiniz şükürler olsun bende bugüne kadar adalet terazisinin en ufak dengesini bozmadım. 2019 senesine geldik eksiklerimiz tamamlandı. Biz bundan sonra Karabük'ün 50 yıllık geleceğini inşa edelim dedik. Karabük'ün 50 yıllık geleceği ile ilgili ciddi programlar yaptık. Ben 2009 senesinde göreve geldiğim zaman Karabük'teki vasıta sayısı 26 bindi, şuanda 66 bin. 5 sene sonra 80 binleri geçecek.

Dedik ki Soğuksu Mahallesinden Safranbolu'ya kadar kesintisiz bir ulaşım gerçekleşsin. 3 tane alt geçit ve 3 tane üst geçitle yapacağımız bu program Karabük'te belki 50 yıllık trafik problemini çözecek. Şimdi diyorlar ki bu işi devlet yapacak. Terminalin önünde yıllarca bir tane üst geçit yapılmadı. En az 20 tane arkadaşımız orada vefat etti. Oraya güzel bir üst geçit yaptık bir daha orada bir defa daha kaza gerçekleşmedi. Devlet ile iyi iş birliği yaparsınız, devlet sizin eksiğinizi tamamlar. Sonra dedik ki bir eksiğimiz var Karabük'te Devlet Hastanemiz yok. Biz belediye olarak bir Sağlık Tarama Merkezi yapacağız içerisinde her türlü tomografi cihazları, röntgen cihazları olacak ve ön tetkik merkezi olacak.

Burası belediye olarak ücretsiz hizmet vereceğiz. Önceleri dediler ki bu Sağlık Bakanlığının sonra baktılar ki bu belediye kanunları içerisinde yapılabiliyor hemen kendi programlarına aldılar. Sonra dedik ki gençlerimiz ile ilgili bir Bilim Merkezi yapalım. Burada her türlü deneyin yapılabileceği gençlerimizin ufkunu açacak hatta civar vilayetlerden buraya eğitime gelinecek çünkü Karadeniz Bölgesinde böyle bir merkez yok. Böyle bir program yaptık gençlerimiz ile ilgili. Bunun da finansmanı ve yeri hazır.

Ben diyorum ki çocuklara Bilim Merkezi o diyor ki Zıpzıp Park. Bunu en güzel değerlendirecek arkadaşlarımız siz siniz. Karabük'ün yine büyük bir problemi nerede yağmur yağarsa yağsın her tarafta su ve sel baskınları oluyor. 2 yıl saha çalışması yapıldı projeler hazırlandı. 2 yıl içerisinde bu proje bitecek ve bir daha Karabüklü su ve sel baskını diye bir şey konuşmayacak. Onlar bununda içinden çıkamaz. Alt yapı ihaleleri tamamen parayı yok etme, kaybetme projeleridir. Onlar buna cesaret bile edemez. Onların yapacağı fiyatın onda birine biz bunları yaparız.

30 Mart akşamı muazzam bir Şehir Parkı hizmete açılacak. Yine aynı şekilde bir tane Emekli Evi'ni yapıyoruz. Emeklilerimiz her türlü ihtiyacını karşılayabilecek. Yine burayı da 30 Mart akşamına yetiştirmeye gayret ediyoruz. Yine 100. Yıl'da gençlerimizle ilgili Kitap Kafe'yi inşallah 30 Mart'a kadar yetiştirmeyi istiyoruz.

Ben yalnız Karabük için çalıştım, şahsi menfaatler için çalışmadım. Şükürler olsun ki beni parayla satın alabilecek bir tane Allah'ın kulu çıkmaz. Kolumu kesseler yemem içmem ama kimseye minnet etmem. Karabük'ün 50 yıllık geleceğini beraber inşa edebilmek için sizden desteğinizi talep ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
15
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74