VERGİLİ 'AK PARTİ'NİN BAŞARISIZ İL BAŞKANINDAN BEKLENTİSİ NEDİR?'

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile AK Parti Belediye Meclis Grubu arasındaki hararetli tartışma AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz'e de sı

Genel 12.10.2020, 20:52 12.10.2020, 20:52
122
VERGİLİ 'AK PARTİ'NİN BAŞARISIZ İL BAŞKANINDAN BEKLENTİSİ NEDİR?'
banner36

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile AK Parti Belediye Meclis Grubu arasındaki hararetli tartışma AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz'e de sıçradı.

Başkan Rafet Vergili akşam saatlerinde yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak AK Parti İl Başkanı Av. İsmail Altınöz'ü ağır bir dille eleştirdi.

Başkan Vergili açıklamalarının sonunda AK Parti Karabük İl Başkanı'nı siyasi başarısızlıkla suçlayarak "AK Parti'nin İl Başkanı İsmail Altınöz'den beklentisi ne kadardır bilmem ama benim hiçbir beklentim yok" dedi. Vergili'nin AK Parti İl başkanı Altınöz'e ağır eleştirilerle dolu ifadeleri yer alan yazılı basın açıklaması şöyle;

SAYIN ALTINÖZ’ÜN SİYASİ BAŞARISI VAR MI? KURUM YAPTIRIMLARIYLA İLGİLİ DÖNEMİNDE NE YAPTI?

Sayın İl Başkanı İsmail ALTINÖZ Belediye yönetimini parti yönetimi ile karıştırıyor.

Bilmiyorsa öğrenmesinde fayda var. Son dakika bile bir konu gündem dışı gelebilir.

                1-Gündem Maddeleri:

A)Komisyonlara havale edilip, incelenmesi yapılan geriye gelen konular,

B)Meclisin zorunlu alması gereken karar,

                2-Gündem Harici Konular:

A)Her konu gündem harici Belediye Meclisine gelebilir,

B)İmar ve Bütçe ilgili konuların komisyona havalesi gerekir,

C)Veya herhangi bir konuyu gündeme alıp almamak Belediye Meclisinin yetkisindedir. Gündeme aldığı konuları tartışır, karara bağlar.

                ‘’Gündem harici konuların gündeme alınarak meclisine getirilmesi meclis iradesine dayatmadır. Etik ve ahlaki değildir.’’ Bu nüansı bile ayırt edemeyen Avukat İl Başkanı ve meclis üyelerinin söylemlerine yorum yapmaya gerek yoktur.

                Biz AK Parti'den devralınmış bir belediyenin daha önceki uygulamalarında değişiklik yapmadan çalışmaktayız. 10 yıl deneyimli ve AK Partili meclis üyeleri ile beraber çalıştık. Hiçbir problem yaşamadık ve kendileri de meclise çalışmalarda çok katkıda bulunmuşlardır.  Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ederiz.

                 Karabük gündemi ile ilgilenmeyen il başkanını Karabük ne kadar ilgilendirir?

                Kartaltepe’deki arazi 4 yıldır gündemde olan konudur. Devlet Demir Yolları ile yapılan protokolde AK Parti'nin imzaları da mevcuttur. Nasıl değerlendirileceğini sağır sultan bile bilmekte AK Parti il başkanı bilmemektedir.

                AK Parti İl Başkanı söyleminde ‘’Kardemir kavşağını Rafet Vergili yapacaktı biz yapıyoruz’’ diyor. Hayret verici.

                Seçimler de dahil her zaman Kardemir Kavşağını yapmayacağımı, Karayolları animasyonuyla yaptıkları seçim çalışmalarından dolayı Karayollarının yapacağını, diğerlerini de söz verdiğimiz gibi bizim yapacağımızı beyan ettim. Bunun için de AK Parti İl Başkanına yalan söylüyor,  yalancı demiyorum. Kendisini bir şeyler yapıyormuş gibi göstermesini esefle kınıyorum.

                Bizim istemediğimiz Havaalanını inatla meclisten geçirirken konu gündem harici olarak meclise gelmişti. Sayın il başkanı seçimi kazansaydın evet deseydin veya seçim kazanan iradeye biraz saygılı olsaydın. Biz sizin gibi siyasi ikbal için çalışmıyoruz. Yalnızca Karabük’e hizmet düşüncemiz mevcut.

                Kurumlar talimatınız doğrultusunda çalışıyor. Önce Havaalanın mecliste nasıl evet diye oyladıysanız, temelini de atında ne kadar iş yapıyorsunuz görelim. DSİ dere ıslah çalışmalarını tamamlasın, belediye şunu yapmadı bunu yapmadı bahanelerini de bıraksın. Yapılacak kamulaştırmaları da yapıp Karabük’ün en büyük eksiğini tamamlattırın.

                Yaptığınız grup toplantılarına müdahil olduğunuz malumumuzdur. Her şeyden haberi olup kenara çekilmek size yakışmaz.

                Siyasi geleceğiniz için liyakat sahipleri varken, komisyon ve encümen üyelikleri, siyasi destek için dağıtımları yapılmaz.

                Bir beyanat veriliyorsa yalanla başlayıp yalanla bitirilmez. Biz söz verdiğimiz hizmetleri hiçbir bahane bulmadan gerçekleştireceğiz. Size tavsiyem gerçekleri saptırmadan Karabük için çalışmanızdır.

                İl Başkanının bu söylemelerle kendini başarılı göstermesi biraz abesle iştigaldir. Kendi döneminde alınan bir yatırım kararı var mı? Bildiğimiz kadarıyla yok.

 Kendi döneminde siyasi bir başarı var mı; Safranbolu Belediye Başkanlığı CHP’ye geçti. Yenice Belediye Başkanlığı MHP’ ye geçti. Eskipazar Belediye Başkanlığı MHP’ye geçti. Yortan Belediye Başkanlığı MHP’ye geçti. Toplam nüfusları 4000 olmayan Ovacık ve Eflani’yi AK Parti aldı. AK Parti oyu Karabük ilinde %69.

AK Parti’nin il başkanından beklentisi ne kadardır bilemem? Ama benim hiçbir beklentim yok."

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74