VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Karabük’te 27. Vergi Haftası nedeniyle 2014 yılı vergilendirme döneminde en yüksek gelir ve kurumlar vergisi beyanında bulunan ilk 10 mükellef

banner73
Genel 26.02.2016, 16:54 26.02.2016, 16:54
18
VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ
banner36
Karabük’te 27. Vergi Haftası nedeniyle 2014 yılı vergilendirme döneminde en yüksek gelir ve kurumlar vergisi beyanında bulunan ilk 10 mükellefe ödülleri düzenlenen törenle verildi.

vergi rekortmenleri

Karabük Deftarlığı binasında düzenlenen törene Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak,TSO Başkanı Tuncay Özcan, Defterdar Osman Koçaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen, KARDEMİR A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan, Genel Müdürü Uğur Yılmaz ve dereceye girenler katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan İl Defterdarı Osman Koçaş, vergi vermenin önemine değinirken, kurumlar ve gelir vergisi mükelleflerini kutladı.

Koçaş “ Zekat nasıl fakirin hakkı ise vergi de devletin hakkıdır. Vergi vermek bir şereftir. Vergi demek gelecek demek. Özgür çağdaş, müreffeh yarınlar demek. Ünlü bir maliyecinin deyimiyle “hiç kimse vergi verme şerefinden mahrum bırakılamaz. Ancak vergiyi zamanında vermek hakkını vermek, esas maharettir. Karşılıksız vermektir, düşünmeden tereddüt etmeden” dedi.

Kayıt dışı verginin önüne geçilmesine vurgu yapan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan ise “Finansman kaynaklarının oluşturulmasında vergi gelirleri büyük önem taşımaktadır. Kazancımızın bir bölümünü vergi olarak devlete ödenmesi, vatandaşlarımıza yapılan hizmetlerde, devletimize güç kazandırır. Güçlü, huzurlu ve müreffeh bir ülkede yaşamak istiyorsak bunun yegane çözümü kamu gelirlerini artmasından geçer. Birçok tartışmalara rağmen verginin ülke kalkınmasına verdiği katkı büyüktür.

Vergi devletin nefesi, halkın sermayesidir. Kayıt dışı ve vergiden kaçırmak gibi faaliyetler önlenmeli ve böylece verginin yükü tabana yayılmalıdır. Bu sayede hem devletin gelirleri artacak, hem de vergisini düzenli ödeyen mükellefler üzerindeki ekonomik baskı asgari seviyeye inecektir” dedi.

vergiProgramda son olarak söz alan Vali Orhan Alimoğlu ise yaptığı konuşmada, huzurlu ve güvenli bir devlet düzeni için gelir gerektiği, bu gelirin ise vergiden sağlanabileceğini, kazanan herkesin düzenli olarak vergisinin vermesi gerektiğini söyledi.

Daha sonra sırasıyla 2014 yılı gelir ve kurumlar vergisi rekortmenlerine ödülleri takdim edildi.

Kurumlar Vergisi rekortmenlerinde 19 milyon 822 bin 438 lira tahakkuk eden vergi ile KARDEMİR A.Ş,

3 milyon 215 bin 716 lira ile Mescier D.Ç ikinci,

1 milyon 111 bin 972 lira ile Namal Petrol Ürünleri Nakliyet ise üçüncü,

844 bin 508 lira ile Aygünsan D.Ç. dördüncü,

755 bin 310 lira ile Karçimsa beşinci oldu.

Gelirler Vergisinde ise ilk ikiye giren şahıslar isimlerinin açıklamasını istemezken, 191 bin 677 TL ile Kemal Eser üçüncü oldu.
Yorumlar (0)
8
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74