VALİNİN ADINI KULLANARAK PARA İSTİYORLAR

Karabük Valiliği, Valilik ve Vali Çeber'in isminin kullanılarak ihtiyaç sahiplerine yardım toplama bahanesiyle insanlardan para istenildiğini tespit etti

banner73
Genel 22.02.2018, 14:51 22.02.2018, 14:51
22
VALİNİN ADINI KULLANARAK PARA İSTİYORLAR
banner36

Karabük Valiliği, Valilik ve Vali Çeber'in isminin kullanılarak ihtiyaç sahiplerine yardım toplama bahanesiyle insanlardan para istenildiğini tespit etti. Valilikten yapılan açıklama göre kendini Kaymakam, Vali Yardımcısı, Vali olarak tanıtan dolandırıcılara göre vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

Yapılan açıklamada; "Değişik sebeplerle Valiliğimiz yada Valimizin adı kullanılarak (hastaya, yetime, bina yapımına vb.) yada Valiliğimizce düzenlenen KARDEMİR Karabükspor'a yardım kampanyasını fırsata çevirmeye çalışan bazı şahısların, esnaflarımızı, işadamlarımızı telefonla arayarak kendini Kaymakam, Vali Yardımcısı, Vali olarak tanıtarak para havalesi yapılmasını talep ettikleri tespit edilmiştir.


Bu tip görüşmelere kesinlikle itibar edilmemesi, bununla birlikte; Polis, Jandarma, Cumhuriyet Savcısı veya herhangi bir kamu personeli hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan elden ziynet eşyası, para teslimi veya havale, EFT yapılmasını katiyen talep etmez. Telefon görüşmeleri esnasında arka plandan gelen telsiz seslerine ve korku, panik yaratmak amaçlı senaryolara katiyen itibar etmeyin. Telefonunuza gelen SMS metinlerinde aramanızı istedikleri numaraları kesinlikle aramayın. Kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi sakın paylaşmayın böyle bir durumla karşılaşmanız halinde lütfen hemen 155 Polis İmdat hattını arayın, hemen en yakın emniyet birimine müracaat edin." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
8
açık
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74