VALİLİKTEN HALI SAHA AÇIKLAMASI

Karabük Valiliği Yenice ilçesinde yapımı durdurulan halı saha ile ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada Özal Mahallesinde bulunan mülkiy

Genel 14.02.2019, 11:50 14.02.2019, 11:50
50
VALİLİKTEN HALI SAHA AÇIKLAMASI
banner36

Karabük Valiliği Yenice ilçesinde yapımı durdurulan halı saha ile ilgili açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada Özal Mahallesinde bulunan mülkiyeti Maliye Hazinesine ait olan 644 ada 1 parsel alanda, Bağbaşı Köyünde 1979 yılında meydana gelen heyelan afeti nedeniyle 7269 sayılı Kanun kapsamında afetzedelere konut yapılmak amacıyla kamulaştırıldığı belirtilerek, “Maliye Hazinesi adına tescil edilmiştir. Taşınmaz halen Afet ve Acil Yönetim Başkanlığı adına tahsislidir. Hazinenin özel mülkiyetindeki ve devletin hüküm ve tasarrufu altındaki taşınmazların, kamu idareleri için gerekli olanlarının, mülkiyeti hazine'de kalmak kaydıyla yasal düzenlemeler doğrultusunda ihtiyaç sahibi kamu idaresinin kullanımına verilmesi tahsis işlemidir. İdarelerin, mülkiyeti Maliye Hazinesine ait taşınmazları tahsis işlemi olmadan kullanmaları mümkün değildir” denildi.

Ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bu taşınmazın tahsisinin talep edilmesi üzerine, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığından tahsise muvafakat edilip edilmediğinin sorulduğunu, ilgili idare taşınmazın tahsisinin kurumlarında kalması gerektiğinin yazı ile bildirildiği açıklamada, “Yenice Belediye Başkanlığı, başka bir kuruma tahsisli arsa üzerine kaçak olarak inşai faaliyete başladığı tespit edilerek 29 Kasım 2018 tarihinde işgalin sonlandırılması istenmiştir, ancak Belediye tarafından çalışmalarının devam ettiği görüldüğünden faaliyet durdurularak mühürlenmiştir. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yenice ilçesi Özal Mahallesinde bir halı saha yapımı ile ilgili planlama yapmış ve ödenek tahsis ettirmiştir. Mevcut arsa veya bölgede başka bir arsa temini için çalışmalar devam etmektedir. Arsa tedarik edildiğinde bölgeye halı saha yapımı gerçekleştirilecektir” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74