VALİLİK UYARDI : FIRTINA, KAR VE SOĞUK HAVA GELİYOR

KARABÜK VALİLİĞİNDEN UYARI: KUVVETLİ FIRTINA, SOĞUK HAVA VE KAR YAĞIŞI GELİYOR

banner73
Genel 22.04.2017, 16:30 22.04.2017, 16:30
15
VALİLİK UYARDI : FIRTINA, KAR VE SOĞUK HAVA GELİYOR
banner36
KARABÜK VALİLİĞİNDEN UYARI:

KUVVETLİ FIRTINA, SOĞUK HAVA VE KAR YAĞIŞI GELİYORKarabük Valiliği'nden yapılan açıklamada 23 Nisan 2017 Pazar günü soğuk havaların geri döneceği ve fırtına uyarısı yapıldı. Açıklamada "23 Nisan 2017 Pazar günü; Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur şeklinde görülecek yağışların soğumayla birlikte Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi, Marmara'nın doğusunun yüksekleri ve İç Anadolu'nun kuzeybatısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Kar yağışlarının Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor." ifadeleri kullanıldı.

Etkili rüzgarların oluşabileceğine dikkat çekilen uyarıda "Hava sıcaklıklarının kuzey, iç ve batı kesimlerde azalarak mevsim normallerinin 4 ila 12 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor. Sıcaklık düşüşleriyle birlikte Pazar günü İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Marmara'nın güneydoğusu, Göller yöresi ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif zirai don olayı bekleniyor." ifadelerine yer verildi.

Vatandaşların 23 Nisan 2017 Pazar günü beklenen çok kuvvetli fırtına, soğuk hava ve kar yağışlarına bağlı olarak meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, zirai don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istenirken, oluşması muhtemel riskler ise şöyle sıralandı; Ulaşımda Aksamalar - Ağaç veya Direklerin Devrilmesi - Çatı Uçması - Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi.
Yorumlar (0)
15
orta şiddetli yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74