VALİ KEMAL ÇEBER'İN '15 TEMMUZ' MESAJI

Vali Kemal ÇEBER’in 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı yayınladı.

banner73
Genel 14.07.2017, 16:10 14.07.2017, 16:10
16
VALİ KEMAL ÇEBER'İN '15 TEMMUZ' MESAJI
banner36

Vali Kemal ÇEBER’in 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı yayınladı.


Aziz milletimiz ve yüce devletimiz, 15 Temmuz 2016 gecesi tarihin kaydettiği en aşağılık ve hain terör eylemine muhattap oldu.

Kökü dışarıdan beslenen, yabancı güçlerin maşası ve uşağı terör örgütünün işbirlikçi uzantılarının darbe teşebbüsüne yeltendiği 15 Temmuz gecesinde, teröristler başta gazi meclisimiz olmak üzere pek çok kamu binasını bombalamak ve vatandaşlarımızın üstüne tanklardan ve helikopterlerden ateş açmak gibi bu toprakların daha önce şahit olmadığı vahşi ve kalleş eylemler gerçekleştirdi.

Vatanın parçalanmasını ve işgalini amaçlayan bu hain kalkışma, sayın cumhurbaşkanımızın cesaretli ve dirayetli tavrı ve halkımızın meydanlara davet eden çağrısına kahraman milletimizin verdiği destansı cevabı sonrası püskürtüldü ve bin yıllık vatan toprağımızın işgali, güçlü lideri ve kahraman milleti sayesinde bir kez daha ve sonsuza kadar önlendi.

Sultan Alparslan’ın beyaz atının üstünde ve ordusunun en ön safında kefeniyle savaştığı Malazgirt ovasındaki cesaretiyle kazandığımız Anadolumuz, bin yıl sonra sayın cumhurbaşkanımızın aynı kararlılığıyla ve ölümü öldüren cesaretiyle sonsuza değin Türk yurdu olarak tescillendi.

Kahraman milletimiz hainlerin savaş uçaklarına, helikopterlerine ve tanklarına karşı elinde bayrağı, kalbinde imanı ile verdiği şanlı kurtuluş mücadelesiyle vatanın bölünmeyeceğini, bayrağın inmeyeceğini, bu topraklarda ezanın dinmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha gösterdi.

Dünyada eşine rastlanmayacak bir cesaretle, liderinin çağrısıyla meydanlara inen milyonlarca isimsiz kahraman “en uzun gecenin sabahında” asırlar sonra bile unutulmayacak yeni bir kurtuluş destanı yazdı.

Dostlarımıza güven ve gurur verip, düşmanlarımıza korku saldığımız bu topraklar üzerinde gözü olanların son ümidini de yok ettiğimiz destansı kahramanlık gecesinde kaybettiğimiz başta hemşehrilerimiz Metin Arslan ve Barış Efe olmak üzere aziz şehitlerimize rahmet, ailelerine başsağlığı, kahraman gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bir ferdi olmaktan gurur duyduğumuz aziz milletimize ve o gecenin isimsiz kahramanlarına minnet ve şükranlarımı arz ediyorum.
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74