VALİ GÜREL, "VAKALARIN MİNİMUMA İNMESİ BEKLENİYOR"

Karabük Valisi Fuat Gürel, kentteki korona virüs vaka sayısının gelecek hafta itibariyle minimum seviyeye ineceğini düşündüğünü söyledi.

banner108
Genel 07.05.2021, 15:43 07.05.2021, 16:31
641
VALİ GÜREL, "VAKALARIN MİNİMUMA İNMESİ BEKLENİYOR"
banner36

Karabük Valisi Fuat Gürel, kentteki korona virüs vaka sayısının gelecek hafta itibariyle minimum seviyeye ineceğini düşündüğünü söyledi.

Karabük Valisi Fuat Gürel, ‘tam kapanma’ sürecindeki vaka sayılarının düşmesi ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Gürel, ülke genelinde "kısmi kapanma" ve "tam kapanma" süreçleriyle vaka sayılarında düşmelerin başladığını belirterek, "Bizde de düşüş başladı. Karabük aslında bölgemizin vaka sayısı en az olan illerinden biri idi. Bu hep böyle devam etti. Şuanda da böyle devam ediyor. Bir dönem biraz daha diğer illerle birlikte bizde de vaka sayıları yükseldi. Şuanda diğer illerdeki düşüşe oranla bizim de vaka sayılarımız düşmeye başladı” dedi.

Gürel, vaka sayılarındaki azalmalar sayesinde kentteki hastanelerin şuanda rahat bir durumda olduğunu söyledi.

Denetim ekiplerinin sahada olduğunu aktaran Gürel, şu ifadelere yer verdi: “Temennimiz hiç vakanın görülmemesi. Amacımız bu. Tedbirlerimiz bu yönde. Maalesef hastamız ve vakalarımız var. Türkiye'deki düşüş oranı bize de yansıyor. Önümüzdeki hafta itibariyle minimum seviyeye ineceğini düşünüyorum. Özellikle sağlık çalışanlarımız 24 saat esasına göre fedakarca görevinin başında. Emniyet ve jandarma personelimiz 24 saat esasına göre sürekli sahadalar. Denetim ekiplerimiz sürekli sahada. İnsanüstü gayretle mücadele ediliyor. Vatandaşlarımızdan istirhamımız kurallara uymayla ilgili üzerine düşen vazifeyi yerine getirirse inşallah bu korona virüs belasını da bertaraf etmiş oluruz."

Yorumlar (1)
Sebahattin ozarslan 7 ay önce
Ülkücü belediye başkanımız rafet vergili kolay gelsin hayirli ramazanlar caliskan baskanim kamis koyu asagiyakadan baskanim asagiyakaya bekliyoruz potansiyel yerinde görmenizi rica ediyorum hafta sonları halkımızı piknik yapmaya davet edersiniz turizm orman içi temiz su hava yakın yolu var yemyesil tesekkur ederim baskanim
banner11
4
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74