VALİ ÇEBER,YATIRIMLARI İNCELEDİ

Vali Kemal Çeber, Safranbolu ve Bulak Köyünde biten ve yapımı devam eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yatırımlarında incelemelerd

banner73
Genel 19.02.2018, 16:09 19.02.2018, 16:09
15
VALİ ÇEBER,YATIRIMLARI İNCELEDİ
banner36
Vali Kemal Çeber, Safranbolu ve Bulak Köyünde biten ve yapımı devam eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yatırımlarında incelemelerde bulundu.


Vali Kemal Çeber, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Fatih Ürkmezer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin ve ilgili ilçe müdürlerinin eşlik ettiği inceleme ve ziyaretlerine ilk olarak Gençlik Spor Bakanlığı tarafından 2017 yılı yatırımları arasına alınarak yenileme çalışmaları tamamlanan Safranbolu İlçe Stadyumu ile başladı.


Tüm katmanları ile birlikte yenilenen ve uluslararası stantlarda kaplanan koşu parkuru ve zeminde incelemelerde bulunan Vali Çeber, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ürkmezer’den yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından devlet yatırımları kapsamında 10 dönümlük arazi üzerine yapımına başlanan Safranbolu Gençlik Merkezi inşaatında da incelemelerde bulunan Vali Çeber, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ürkmezer ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin’den devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 2 katlı olarak yapılan ve %50’lik bir bölümü tamamlanan Gençlik Merkezinde halı saha ve basketbol sahası ile tam bir kompleks olması planlanıyor.


Safranbolu Tokatlı Köyü Esentepe Mahallesinde Hayırsever İş Adamı Ali Baltacı tarafından 1000 m² alan üzerine 2 kat ve 5 derslikli olarak yapılan Ali Baba Anaokulunu da ziyaret eden Vali Çeber girdiği sınıflarda miniklerle bir süre sohbet etti. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse ve ilgililerden bilgiler alan Vali Çeber, hayırsever işadamı Ali Baltacı’ya eğitime verdiği katkılardan dolayı teşekkür ederek, desteklerinin devam etmesi temennisinde bulundu.


Vail Kemal Çeber son olarak Bulak Köyü sınırları içerisinde yapımına devam edilen “Sporcu Fabrikası” inşaatında incelemelerde bulundu. Bittiğinde 6,5 milyon liraya mal olacak tesis hakkında bilgiler veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, “İnşaat hızlı bir şekilde devam ediyor. İçerisinde birçok şampiyonaya destek olacak ferdi sporcu çalışma yerleri var. 5 tane 400 m² salonlar olacak.


Bu salonlarda güreş, karate, tekvando, judo, wushu, ferdi sporlar ve jimnastik branşlarında sporcularımız antrenman yapılabilecek. Ayrıca voleybol ve basketbolda yapılabilecek bir de spor salonu var bu kompleksin içinde. Uluslararası müsabakaları yapabileceğimiz Tartan atletizm pisti yapıldı. Safranbolu Sporcu fabrikamızın bu yıl içerisinde bitmesini bekliyoruz.”diye bilgiler verdi.
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74