VALİ ÇEBER,ŞEHRİN EKONOMİ AKTÖRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük'ün ekonomik durumunu ve potansiyelini ilde devam eden kamu ve özel sektör yatırımlarını ve istihdam konularını d

Genel 05.10.2017, 10:22 05.10.2017, 10:22
38
VALİ ÇEBER,ŞEHRİN EKONOMİ AKTÖRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
banner36

Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük'ün ekonomik durumunu ve potansiyelini ilde devam eden kamu ve özel sektör yatırımlarını ve istihdam konularını değerlendirmek amacıyla, esnaflar, işadamları, meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Çevrik köprüde bir restoranda yapılan toplantıya Vali Kemal Çeber’in yanı sıra, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Valiliği Hukuk Müşaviri Numan Tahir Şimşek, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, ilgili kurum müdürleri, meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve işadamları katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Çeber, Karabük'te zaman zaman ekonomi, istihdam ve benzer isimler hakkında toplantılar olduğunu söyledi.

Herkesin aklına gelen her türlü sorunları rahatlıkla sorabilmesini, verebileceği her türlü katkıyı vermesini, tekliflerini ve önerilerini iletmesini faydalı bulduğunu ifade eden Çeber, “Bu toplantıda kamu anlamında bazı sayısal veriler, istatistiki çalışmalar sunulacak. Son üç ay içerisinde nereden nereye geldiğimizi bende görmüş olacağım.

Bu anlamda Karabük hep söylediğim gibi dinamik bir şehir, sanayi ve emek kenti. Bizim kentimiz ve hayatımız, emek üzerine, sanayi üzerine, çalışmak üzerine kurulmuş. Burada sanayi ve emek olduğu müddetçe varız. Cumhuriyet kenti olarak sanayileşme ile beraber önce belde, sonra ilçe ve son olarak il olan bir kent.

Bizim bütün donelerimiz, verilerimiz, istatistiklerimiz, tarihimiz Karabük tarihi dediğimiz o 80 yıllık kent olmayla birlikte anılan tarih hep bunun üzerine örtülenmiş, örülmüş. Karabük'te herkes benim mesai arkadaşım. Devlet memuru, özel kurum veya kuruluş fark etmiyor hepimiz Karabük için çalışıyoruz. O anlamda bu veriler bizlere ışık tutacaktır. İnsanlar bazen iyi bildiğini düşündüğü şeylerde bile aslında bilgisinin güncellenmesi gerektiğini yeni çalışma ile fark edebiliyor." dedi.

Toplantıda daha sonra, Karabük İŞKUR Müdürü Coşkun Güven, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Şahin, KOSGEB Müdürü Serhat Saygın ve BAKKA Koordinatörü Sakin Eren, kurumlarının proje destekleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-4
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74