VALİ ÇEBER'İN'24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI'MESAJI

Karabük Valisi Kemal Çeber’in 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı yayınladı Demokratik hayatımızın vazge

banner73
Genel 22.07.2017, 15:02 22.07.2017, 15:02
7
VALİ ÇEBER'İN'24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI'MESAJI
banner36

Karabük Valisi Kemal Çeber’in 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı yayınladı


Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri ve haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkin aracı basınımız, demokrasimizin yaşamasının ve gelişmesinin  önemli  ve değerli aracıdır.

İçinde bulunduğumuz iletişim çağında yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları  dünyadaki  tüm gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanında  vatandaşımız ile devletimiz  arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir sorumluluğu  da üstlenmektedir.

Basınımız; meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetine saygılı, tarafsız   yayıncılık ilkesi çerçevesinde, toplumda basına güveni artırmanın yanında, kamuoyunun yanlış  bilgilendirilerek yönlendirilmesinin  de önüne geçmektedir.

Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

Hızla ilerleyen teknolojiye paralel olarak gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte gücü ve etkinliği her geçen gün biraz daha artan basınımız;  haber verme, bilgilendirme, eğitme, eğlendirme, kültürel değerleri aktarma, denetleme, kamuoyu oluşturma gibi birçok işleve sahiptir.

Basında sansür, basını bu temel işlevlerinden uzaklaştırır ve basının  objektifliğini  gölgeler. Bu çerçevede basında sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz 1908 tarihinin gazetecilik açısından bir milat, bir dönüm noktası olduğu inancındayım.

Bu duygu ve düşüncelerle; 24 Temmuz 2017 günü kutladığımız Basında Sansürün Kaldırılışı’nın 109’uncu yıldönümü münasebetiyle, ilimizde de faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız ve ulusal haber ajansı temsilcileri ile zengin bir kadroya sahip olan ve üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle görev yapan değerli basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı candan kutlar, tüm basın mensuplarımızın habere ulaşma ve haberi kamuoyuna ulaştırma çabalarında başarılı olmasını dilerim.   
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74