VALİ ÇEBER'İN'10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'MESAJI

Karabük Valisi Kemal Çeber, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İletişim dünyası

Genel 09.01.2018, 17:30 09.01.2018, 17:30
20
VALİ ÇEBER'İN'10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ'MESAJI
banner36

Karabük Valisi Kemal Çeber, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İletişim dünyasının en güçlü organları arasında yer alan basın; halkın haber alma kaynağı, kamuoyunu bilinçlendirme, kamuoyu oluşturma ve ifade özgürlüğünün en büyük güvencelerindendir.

Gücünü, zenginliğini ve malzemesini bulunduğu ortamdan alan basın, her zaman kamu yararını göz önünde bulundurmalıdır.

Toplumun habere, bilgiye ve fikre ulaşmasını, haberin derlenmesini ve yayılmasını sağlayan gazeteciler, kamuoyu oluşturmak ve kamu vicdanının sesi olmak gibi hayati bir göreve sahiptir. Gazeteciler bu yönüyle demokrasinin dayandığı temel güçlerden biri olan toplum adına denetleme işlevini de yerine getirirler.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Meslek ilkelerini ve etiğini göz önünde tutarak, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışıyla çalışmalarını devam ettireceğine inandığım ilimizde görev yapan değerli basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

 

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74