VALİ ÇEBER'İN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

Karabük Valisi Kemal Çeber 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladıi Çeber yayınladığı mesajında; Demokrasinin işlem

Genel 23.07.2018, 14:18 23.07.2018, 14:18
16
VALİ ÇEBER'İN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI
banner36

Karabük Valisi Kemal Çeber 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladıi

Çeber yayınladığı mesajında; Demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlardan biri basındır. Basın, kitlelerin kamu yararına etkin bir biçimde katılımının bir aracı, özellikle de habercilikte, yani halkın gerçekleri öğrenme hakkının yerine getirilmesinde temel direktir.


Bağımsız ve özgür basın, düşünce özgürlüğünün en etkili aracıdır. Basının sınırlandığı, basın özgürlüğünün olmadığı bir ülkede demokrasi ve insan haklarından söz etmek mümkün değildir. Bir ülkedeki demokratik yapının, düşünce ve ifade özgürlüğünün en önemli göstergesi basın özgürlüğüdür.


Bu özgürlüğün yasalarla sağlandığı, basının bağımsızlığının korunduğu ülkelerde basın, halkın güçlü ve etkili sesi olarak varlığını sürdürmektedir. Ülkemizde basın özgürlüğü Anayasamız tarafından teminat altına alınmıştır.


Türk basını sansürün kaldırıldığı tarihten bu yana üzerine düşen görevi başarıyla yerine getirmiş, günümüzde de sorumlu gazetecilik anlayışıyla yerine getirmeye devam etmektedir.


Yerel Basın, bu günlere birçok önemli işlevleri yerine getirerek gelmiş,  başta milli mücadeledeki desteği olmak üzere; ülkemizin ekonomik ve sosyal yönden gelişmesinde yardımcı olmuştur.


Değerli Basın Mensupları,


Sizler görevinizi, meslek ilkelerini göz önünde bulundurarak, kişilik haklarına ve özel yaşama saygı göstererek yerine getirmektesiniz. Halkın ortak sesini doğru ve ilkeli habercilik anlayışıyla dile getirerek kamu hizmeti yapmaktasınız. Sizler halkın gözü, kulağı ve sesisiniz. Kamuoyunun beklentilerini yansıtarak, çalışmalarımıza önemli katkılar sağlamaktasınız. El ele vererek hep birlikte Karabük ve ülkemiz için en iyi hizmetleri vermeye devam edeceğiz.


Bu duygu ve düşüncelerle; Basında Sansürün Kaldırılışı’nın 110’uncu yıldönümü münasebetiyle, ilimizde de faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımız ve ulusal haber ajansı temsilcileri ile zengin bir kadroya sahip olan ve üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle görev yapan değerli basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı candan kutlar, tüm basın mensuplarımızın habere ulaşma ve haberi kamuoyuna ulaştırma çabalarında başarılı olmasını dilerim.


Yorumlar (0)
20
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74