VALİ ÇEBER'İN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Milletimiz; bağımsız ve özgür yaşama idealinden, milli ve manevi değerlerine sahip çıkmaktan, vatanına ve mukaddes

banner73
Genel 16.03.2018, 17:01 16.03.2018, 17:01
16
VALİ ÇEBER'İN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
banner36

Milletimiz; bağımsız ve özgür yaşama idealinden, milli ve manevi değerlerine sahip çıkmaktan, vatanına ve mukaddesatına olan bağlılığından hiçbir zaman ödün vermeden tarih boyunca kurduğu büyük devletlerle dünyada haklı bir saygınlık kazanmıştır.


Bağımsızlığı ve vatanı söz konusu olduğunda ise birbirine kenetlenerek, tüm fertleri ile tek yürek olarak, içinde bulunduğu şartların güçlüğüne bakmaksızın canı pahasına tarihin akışını da değiştiren birçok zafere imza atmıştır.


İşte milletimizin Çanakkale’de kardeşlik bağları içerisinde sergilemiş olduğu bu mücadele ruhu ile elde edilen büyük zafer; milletimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının tüm dünyaya bir kez daha kanıtlandığı, tarihimize altın harflerle yazılan destanlar arasında yerini almasını sağlamıştır.


İnsanlık tarihinin de en önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nde milletimizin sergilediği bu ruh; Birinci Dünya Savaşı sonucunda işgale uğrayan vatanımızın Kurtuluş Savaşı ile bağımsızlığının sağlanmasına ve milletimizin hür yaşama kararlılığının ebedi anıtının dikilmesine de vesile olmuştur.


Bağımsızlığımızı vatanı ve milleti için en kıymetli varlığı olan canını feda eden kahramanlarımız sayesinde elde ettiğimiz bilinciyle, millet olarak aziz şehitlerimizi gönlümüzde yaşatarak ölümsüz kılmaya devam etmekteyiz.


Şehitlerimize olan borcumuzu ödemenin tek yolunun, onların canı pahasına koruyarak bizlere emanet ettiği vatanımızı birlik ve beraberlik içerisinde sonsuza kadar yaşatmaktan, sergiledikleri kardeşliği bu topraklarda daim kılmaktan geçtiğine olan inancımızla devletimize ve milletimize yönelen her türlü saldırıya kararlılıkla karşı koymaya devam edeceğiz.

Yorumlar (0)
9
açık
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74