VALİ ÇEBER KORUYUCU AİLELERLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

Vali Kemal Çeber, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından çeşitli nedenlerle öz ailesi yanında bakımları sağlanamayan çocukların ail

banner73
Genel 01.06.2018, 15:16 01.06.2018, 15:16
23
VALİ ÇEBER KORUYUCU AİLELERLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ
banner36

Vali Kemal Çeber, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından çeşitli nedenlerle öz ailesi yanında bakımları sağlanamayan çocukların aile ortamlarında eğitim, bakım ve yetiştirilme sorumluluğunu kısa veya uzun süreli olarak, ücretli veya gönüllü Koruyucu Ailelik yapan aile ve çocuklarla iftarda bir araya geldi.


Yenişehir Büyük Kulüpte düzenlenen iftar yemeğine Vali Kemal Çeber, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müfettişi Kıymet Aydoğan, Bartın A.S.P. Müdürü Mahmut Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Galip Sökmen, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, koruyucu aileler ve çocuklar katıldı.


İftar programında konuşan Vali Kemal Çeber, “Allah hepinizin oruçlarını kabul etsin, hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum. Bu iftar programı benim katılmaktan en çok keyif aldığım iftarlardan birisi olacak. Sizler aslında bizim toplumumuzun vicdanı, duyguları, değerleri olmuş insanlarsınız.


Bazı işler vardır herkes yapmak ister ama sadece birilerine nasip olur koruyucu ailelik de öyle bir iş. Toplumda kime sorsanız yapılabilecek en güzel, en faydalı, en yararlı hizmet olarak tanımlayacakları işlerin başında gelir koruyucu aile olabilmek. Ama bir şekilde de herkes kendine bir mazeret bulur ya da öteler.


Siz bunu başarmışsınız, cesaret etmişsiniz o anlamda da her birinizi tebrik ediyorum. Her biriniz bizim için çok kıymetli ailelersiniz. Bize lazım olan, bizim geleceğimiz olan evlatlarımızı en iyi şekilde baktığınızı, yetiştirdiğinizi ve gözettiğinizi biliyoruz, takip ediyoruz ve değerlendiriyoruz Allah hepinizden razı olsun.


Şu mübarek günler yüzü suyu hürmetine rabbimin katında da çok mübarek bir faaliyet yürütüyorsunuz Allah’ta ona göre ecrini verecektir diye niyet ediyorum. Dualarınız ve oruçlarınız kabul olsun, yaklaşan bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum.”diye konuştu.


Konuşmaların ardından okunan akşam ezanı ile birlikte oruçlar açılarak iftar yapıldı.

Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74