VALİ ÇEBER, ESKİPAZAR'DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Karabük Valisi Kemal Çeber, Eskipazar ilçesinde bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Vali Çeber, ziyaret ve inceleme programı kapsamında gittiği

Genel 19.01.2018, 10:42 19.01.2018, 10:42
21
VALİ ÇEBER, ESKİPAZAR'DA İNCELEMELERDE BULUNDU
banner36

Karabük Valisi Kemal Çeber, Eskipazar ilçesinde bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Vali Çeber, ziyaret ve inceleme programı kapsamında gittiği Eskipazarda, Kaymakamlık ve ilçede ikamet eden şehit aileleri ziyareti ile Sığırcık Suyunda (Çekirge Suyu) incelemelerde bulundu.

Eskipazar ziyaretine Kaymakamlık ziyareti ile başlayan Vali Çeber, Hükümet Konağı önünde Eskipazar Kaymakam vekili Hüseyin Remzi Konak, Eskipazar Belediye Başkanı Mustafa Yarkan, İl Genel Meclis üyeleri, ilçe protokolü ve ilçe müdürleri tarafından karşılandı.

Daha sonra Eskipazar Deresemail Köyünde ikamet eden Şehit Faik Başkaya’nın annesi Hüsniye Başkaya ve kardeşi Bahri Başkaya, Eskipazar Merkez’de ikamet eden Şehit İsa Eken’in babası Hasan Eken ve ablası Fatma Eken ile Şehit Musa Ceylan’ın Kapaklı Köyünde ikamet eden anne ve babası Saime ve Şaban Ceylan’ı evlerinde ziyaret eden Vali Çeber şehit aileleri ile yakından ilgilendi.

Çeber, “Şehit ailelerimize kapımız ve gönlümüz her zaman açık ve daima yanınızdayız, başımızın üstünde yeriniz var. Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir. Sizler şehitlerimizin emaneti, başımızın tacısınız.” diye konuştu.

Eskipazar ilçe ziyaretinde son olarak Şıhlar Köyü’nde bulunan Mescid-i Haram’da 14 yıl İmam-Hatip olarak görev yapan daha sonra Medine-i Münevvere’ye giderek Peygamber Efendimiz (S.AV.)’in kabrinin bulunduğu Ravza-ı Mutahhara’da 7 yıl türbedarlık yapan Ali Semerkandi Hazretlerinin en büyük kerameti olan Sığırcık Suyunun çıktığı Şeyh Ali Semerkandi Hz. K.S. Camiini de ziyaret eden Vali Çeber, yetkililerden bilgiler alarak Sığırcık suyundan içti.

Vali Kemal Çeber’e Eskipazar ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaret ve incelemelerde Vali Yardımcısı Barboros Baran ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Galip Sökmen de eşlik etti.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74