UZUN'DAN 10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Genel Sekreter Mehmet Uzun, 10 Aralık “Dünya İnsan Hakları Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Genel 10.12.2018, 14:42 10.12.2018, 14:42
11
UZUN'DAN 10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
banner36
Genel Sekreter Mehmet Uzun, 10 Aralık “Dünya İnsan Hakları Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Genel Sekreter Mehmet Uzun yayınladığı mesajında; "Ülkemiz tarafından da 6 Nisan 1949’da kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi; insanların dil, din, ırk, renk ve hiçbir cinsiyet ayrımı gözetilmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, hür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmalarını garanti altına almıştır.


Biz insanın kâinattaki en şerefli varlık olduğuna inanan bir medeniyetin mensubu olarak insanın sınırları aşan, sınırların ötesinde bir varlık olduğuna inanıyoruz. Bu anlayışla Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, sadece kendi vatandaşlarımızın değil, dünyanın tüm coğrafyalarında ve özellikle orta doğuda komşu ülkelerimiz başta olmak üzere ötekileştirilen ve zulme uğrayan mazlumların güvenilir bir limanı olmaya devam edeceğiz.


Her alanda insan haklarının gözetildiği ve korunduğu güvenli bir gelecek temennisiyle, 10 Aralık İnsan Hakları Gününü en kalbi duygularla kutluyor, bu anlamlı günün milletimize ve tüm insanlık âlemine barış, huzur ve adalet getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74