UYARI LEVHASI ÖLDÜKTEN SONRA KONULDU

Okul harçlığını çıkarmak için çalışırken inşaat halindeki binanın asansör boşluğuna düşerek ölen 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Sali

Genel 29.08.2017, 12:24 29.08.2017, 12:24
28
UYARI LEVHASI ÖLDÜKTEN SONRA KONULDU
banner36

Okul harçlığını çıkarmak için çalışırken inşaat halindeki binanın asansör boşluğuna düşerek ölen 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Salim Karapınar’ın düştüğü yerde, olay günü hiçbir uyarıcı levha yoktu. İnşaat firması Karapınar’ın hayatını kaybetmesinin ardından asansör boşluğuna uyarıcı levha koydu. Önce can güvenliği yazan levhanın yanında, ‘Balkon merdiven boşluğuna yaklaşma’ levhası yer aldı.

Karabük Mahallesi Pala Dede Caddesi üzerinde yapımı tamamlanmak üzere bir inşaatta meydana gelen olayda iddiaya göre okul harçlığı için arkadaşları ile birlikte 6 katlı bir binaya mutfak dolabı çıkartan Karabük Üniversitesi Coğrafya bölümü son sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Salim Karapınar 3. kata geldikleri sırada taşıdıkları dolabı kaldırmaya çalıştıkları sırada dengesini kaybederek güvenlik önleminin alınmadığı 12 metre yükseklikteki asansör boşluğuna düşmüştü. Üniversite öğrencisi Karapınar, olay yerine gelen 112 ekiplerince asansör boşluğundan çıkarılarak ambulans ile Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak burada tedavi altına alınmış ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74