ÜRKMEZER'İN ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ MESAJI

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer Uluslararası Göçmenler Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Ürkmezer, mesajında şu

Genel 19.12.2017, 11:38 19.12.2017, 11:38
12
ÜRKMEZER'İN ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ MESAJI
banner36

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer Uluslararası Göçmenler Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Ürkmezer, mesajında şu ifadelere yer verdi; "1997 yılında Filipinli ve Asyalı göçmen organizasyonları, 18 Aralık gününü Uluslararası Göçmen Dayanışma Günü olarak kutlamaya başladılar. 18 Aralık günü Birleşmiş Milletler tarafından resmi olarak 2000 yılında “Uluslararası Göçmenler Günü” olarak kabul edildi.

Her yıl 18 Aralıkta kutlanan Uluslararası Göçmenler Günü dünya çapında göçmenler ve yerinden edilmiş insanların yaşamları ve sorunları konusunda bir farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir.

Dünyanın en önemli göç rotalarından biri üzerinde yer alan Ülkemiz ve coğrafyamız çok büyük göç süreçlerine tanıklık ve ev sahipliği yapmıştır. Son yıllarda bir yandan artan ekonomik gücümüz ve istikrarımız bir çekim unsuru oluştururken. Ülkemize yönelik göçü teşvik eden bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu gelişmeler dolayısıyladır ki; şu anda binlerce yabancıya ev sahipliği yapmaktayız. Halkımızın misafirlerimize gösterdiği anlayış ve olumlu yaklaşımlar milli duyarlılığımızın, misafirperverliğimizin ve insani duygularımızın bir göstergesidir.

Bu vesile ile barış ve huzurun hakim olduğu savaş, terör ve zulmün son bulduğu, herkesin kendi yurdunda hür ve özgür yaşadığı bir dünya için sorumluluklarımızın olduğunu ifade ederek, ülkemizde ve dünyanın her yerinde anavatanından kopup çeşitli sebeplerle başka memleketlere göç etmek zorunda kalmış göçmenlerin “18 Aralık Uluslararası Göçmenler Gününü” içtenlikle kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum." dedi.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74