ÜRKMEZER'İN '10 KASIM'MESAJI

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79.

banner73
Genel 09.11.2017, 14:30 09.11.2017, 14:30
20
ÜRKMEZER'İN '10 KASIM'MESAJI
banner36

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. Yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayımladı.


Ürkmezer mesajında şunları söyledi;"Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz komutan ve büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79’inci yılında minnetle ve şükranla yâd ediyoruz.

Hayatını ülkesine adayan Atatürk'ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, kadim medeniyeti üzerinde yükselerek bir yandan miras aldığı Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmakta bir yandan da güçlü bir ülke olarak hiçbir dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin coğrafyamızın sesi olmaktadır.

O’nun bizlere bıraktığı değerleri yaşatmak ve o değerleri gelecek kuşaklara aktarmak bizlerin en asli görevidir. Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan ve bizlere armağan eden, Milletimizin vatan topraklarından atılmak istenildiği bir zamanda, tüm yurt işgal halindeyken Türk Halkının uyanışını sağlayan ve Kurtuluş Savaşı'nı başlatan Merhum Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. ”
Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74