ÜRKMEZER'DEN ÇÖP TOPLAMA ETKİNLİĞİ

Müzekent Motosiklet Kulübü ve Denge Tekeri Bisiklet Kolektifi Safranbolu Belediyesinin katkıları ile Sarı Çiçekte temizlik çalışması gerçekleştird

Genel 22.10.2018, 11:00 22.10.2018, 11:00
46
ÜRKMEZER'DEN ÇÖP TOPLAMA ETKİNLİĞİ
banner36

Müzekent Motosiklet Kulübü ve Denge Tekeri Bisiklet Kolektifi Safranbolu Belediyesinin katkıları ile Sarı Çiçekte temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Sarı Çiçek bölgesinde gün boyunca doğaya atılan çöpleri toplayan Motor ve Bisiklet tutkunları topladıkları çöpleri Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında teşhir ederek doğanın kirletilmemesi için mesaj verdiler.

Konu ile ilgili konuşan Müzekent Motosiklet Kulübü Başkanı Celil Özdemir, şehrimizin, ülkemizin akciğerleri olan doğamızı temizlemeye çalıştık. Keşke böyle bir durumla karşılaşmasa idik.  Piknik yapanlardan çöplerini geride bırakmamalarını, doğaya atmamalarını rica ediyor,  doğayı kanser etmeyelim diyorum.

Bu gün gerçekleştirdiğimiz doğadan çöp toplama etkinliğimize verdiği katkılardan dolayı Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sayın Dr. Fatih Ürkmezer’e de ayrıca teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

Amaçlarının çevremizi temiz tutmak ve konu ile ilgili bilinç oluşturmak olduğunu söyleyen Denge Tekeri Bisiklet Kolektifi Başkanı Emre İner; “ Elimizden geldiği kadar bu tür projelere devam edeceğiz. Duyarlılıklarından dolayı Müzekent Motosiklet Kulübüne ve Safranbolu Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte bu tür etkinliklere devam edeceklerini ifade eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ise; “ Ne yazık ki aynı şeyi bizler Safranbolu içerisinde de yaşıyoruz.

Temizlik ekiplerimiz bütün gün temizliyor ancak temizlenen yerde ertesi gün ne yazık ki yine çöp görüyoruz. Maalesef, izmaritten, teneke kutulara, çekirdek kabuğundan poşetlere kadar pek çok şeyi yere atıyoruz. Bununla birlikte ormanlara giden yolların kenarlarına hafriyat atılıyor. Bunları yapmamamız lazım” dedi.

Vatanımızı Severken Çöpü De Yere Atmamamız Gerekir.

Hepimizin Vatanını Sevdiğini dile getiren Ürkmezer; “ Vatanımızı severken çöpü de yere atmamamız gerekir. Bizler Safranbolu Belediyesi olarak İl Özel İdaremiz ile birlikte Tokatlı Kanyonu, Sırçalı, Konarı’da da temizlik çalışmalarını sürdürüyoruz.

Benim vatandaşlarımızdan ricam piknik için gittiğimiz yerlerden piknik dönüşü çöplerini geri getirmeleri. Akciğerlerimiz olan doğayı ve bizlere miras olan Safranbolu’yu temiz tutmak hepimizin görevi” diye konuştu.

Etkinlik sonrası Müzekent Motosiklet Kulübü ve Denge Tekeri Bisiklet Kolektifi üyelerine teşekkür eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer bir daha doğaya çöp atılmaması dileğinde bulunarak her iki kulüp üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74