ÜRKMEZER'DEN BİLGİSAYAR SİSTEM BAKIM ONARIM KURSUNA ZİYARET

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer beraberinde İŞKUR İl Müdürü V. Mustafa Çalış, Aile Çalışma ve Sosya

Genel 21.03.2019, 17:51 21.03.2019, 17:51
33
ÜRKMEZER'DEN BİLGİSAYAR SİSTEM BAKIM ONARIM KURSUNA ZİYARET
banner36
Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer beraberinde İŞKUR İl Müdürü V. Mustafa Çalış, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen, Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ve Safranbolu Halk Eğitim ve ASO Müdürü Sezai Öztaş, Safranbolu Halk Eğitim ve ASO Bilgisayar atölyesinde "Bilgisayar Sistem Bakım Onarım" kursunu ziyaret etti.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Gençlerin meslek öğrenmesinin önemine vurgu yaparak; “ Bilgisayar bakım onarım gibi gelecek vadeden bir meslekte kurs açılmasının gençlere mutlaka yaralı olacağını ve aldıkları sertifikalar ile iş bulmada destek olacağını umut ettiğini söyledi. Kursta gençlere sertifika ile birlikte günlük 30 TL cep harçlığı ve Genel Sağlık Sigortalarının da ödendiğini” söyledi.

Ürkmezer, Gençlere yönelik düzenlenen ve 15 yaş üstü Çocuk Evlerinde kalan çocuklarında meslek öğrenmesi hedefi ile açılan kursların devam edeceğini belirtti.
Yorumlar (0)
20
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74