ÜRKMEZER'DEN '24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI' MESAJI

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih ÜRKMEZER, Yayınladığı Mesajla Basında Sansürün Kaldırılı

Genel 24.07.2017, 13:02 24.07.2017, 13:02
12
ÜRKMEZER'DEN '24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI' MESAJI
banner36

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih ÜRKMEZER, Yayınladığı Mesajla Basında Sansürün Kaldırılışının 109. Yıldönümünü Ve Basın Bayramını Kutladı.


ÜRKMEZER mesajında, basın kuruluşları ve çalışanlarının, halkın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılayan demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğuna dikkat çekti.

"Kamu yararını gözeterek vatandaşların yalnızca gerçeği öğrenmesine çalışan ve bu işi yaparken gazetecilik mesleğinin gerektirdiği ilkelere uyan bir habercilik anlayışı, toplumsal bilincin ve demokrasinin gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır." diyen ÜRKMEZER, "Özgür, bağımsız, çok sesli bir yazılı ve görsel basın, aynı zamanda demokrasimizin de en büyük güvencesidir.

Demokrasinin sağlıklı bir yapıya kavuşmasının ve en temel insan haklarından biri olan düşünce özgürlüğünün gelişmesinin, basın özgürlüğünün gerçekleşmesi ile mümkün olabileceğini hatırlatan ÜRKMEZER şöyle devam etti:

"Bu düşüncelerle, ‘24 Temmuz Basın Bayramını ve Basında Sansürün Kaldırılışının 109. Yıldönümünü kutluyor, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyor, gece-gündüz demeden, günün her saatinde, mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum."
Yorumlar (0)
9
açık
banner17
banner18
banner39
banner74