UMKE'DEN 'YARALI KURTARMA' TATBİKATI

ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİPLERİ (UMKE) "YARALI KURTARMA" TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRDİ

banner73
Genel 27.02.2016, 17:44 27.02.2016, 17:44
22
UMKE'DEN 'YARALI KURTARMA' TATBİKATI
banner36
ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİPLERİ (UMKE) "YARALI KURTARMA" TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRDİ

umke

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğünün "10. UMKE Bölge Kampı" kapsamında Safranbolu ilçesinde düzenlenen tatbikatta, senaryo gereği kaza yapan araçta sıkışan yaralıları kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Karabük, Zonguldak, Bolu ve Bartın UMKE'de görevli personelin katılımıyla Çamtarla ve Kent Ormanı'nda düzenlenen, '10'uncu Bölge Eğitim Kampı'nın ikinci gününde trafik kazasında yaralananları kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi. Safranbolu ilçesinde trafiğe kapalı Kavaklar Caddesi'nde yapılan tatbikatta senaryo gereği minibüs, yolun karşısına geçmeye çalışan anne ile içerisinde bebeği olan bebek arabasına çarptı. Senaryo gereği UMKE personeli ile 112 Acil ambulansları kaza yerine yönlendirilerek araç içinde sıkışan yaralıları kurtararak hastaneye sevk etti.

60 UMKE personelinin katılımıyla yapılan tatbikatın ardından açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, amaçlarının UMKE personelini her türlü afet ve acil durumuna hem fiziki hem de psikolojik anlamda hazır tutmak olduğunu söyledi.

Sarı, "UMKE gönüllülerinin fiziki kondisyonlarını en üst düzeyde tutmak, onları bu tür acil durumlara, afetlere karşı hazır halde bulundurmak, dayanıklılıklarını artırmak, her türlü zor koşulda görevlerini layıkıyla yapmalarını sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.

[gallery columns="2" link="file" ids="33246,33247"]
Yorumlar (0)
7
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39