ULUPINAR'DAN 19 MAYIS MESAJI

AK Parti Karabük Milletvekili Aday Adayı Özgür Ulupınar, 19 Mayıs Atatür’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

banner73
Genel 19.05.2018, 12:36 19.05.2018, 12:36
15
ULUPINAR'DAN 19 MAYIS MESAJI
banner36

AK Parti Karabük Milletvekili Aday Adayı Özgür Ulupınar, 19 Mayıs Atatür’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Ulupınar, 19 Mayıs tarihinin, bir ulusun yorgun ve yoksul durumdayken, ordusunun silahları ve cephanesi alınmışken, Milli birlik ve beraberlik içinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla başlamış bir şahlanış ve kahramanlığının destanı olduğunu ifade ederek, “19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen aziz milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan yaktığı istiklal meşalesi, Amasya, Sivas ve Erzurum'dan geçerek elden ele tüm vatan sathına yayılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş, Türk milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs, milletimiz için iftihar kaynağı, gençlerimiz için ise ibret vesilesidir. Türk gençliğinin, ülkemiz ve milletimiz için her zaman sorumluluk bilinciyle hareket edeceğinize inanıyor, millet olarak gençlerimizle övünüyoruz.

Bizlere emanet edilen vatanımızı bütün güzellikleriyle, millî ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Türk milletinin tüm bireylerinin, birlik ve beraberlik duyguları içinde söz konusu görevi sonsuza kadar kararlılıkla yerine getireceğine de inancımız tamdır.

Gençlerimizin, ideallerinin peşinden kararlılıkla giden, vatanını seven, ahlaklı, öz güvenli bireyler olarak yetişmesi ise en büyük arzumuzdur. Bağımsızlığını koruma konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde tüm zorlukların üstesinden gelen, her yaştan vatandaşıyla bir kahramanlık destanı yazan milletimiz de Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ardından aynı şuurla mücadelesini bugün de sürdürmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı’mızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74