TÜED KARABÜK ŞUBE BAŞKANI BULUT'TAN 18 MART MESAJI

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma  mesajı yayı

banner73
Genel 16.03.2018, 16:49 16.03.2018, 16:49
6
TÜED KARABÜK ŞUBE BAŞKANI BULUT'TAN 18 MART MESAJI
banner36

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma  mesajı yayımladı. 


Bugün 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma günüdür.

Bildiğiniz gibi Çanakkale Savaşları Türk Tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. Düveli Muazama denilen yedi düvelin saldırdığı ve yenildiği yerdir Çanakkale.

Seyit Onbaşıların, Ali Çavuşların, Yahya Çavuşların, 57. Alayın, daha nicelerinin ne zor şartlarda ne yoklukta mücadele ettikleri nice kahramanlıkların yaşandığı dünyada eşi benzeri görülmeyen bir savaştır Çanakkale.

Doğu’lusu, Batı’lısı, Kuzey’lisi, Güney’lisi bir ulusun vatan için sırt sırta çarpıştığı, şehit olarak koyun koyuna yattığı yerdir Çanakkale.

Vatan için yemeyip içmeden, günlük yarım tayınla şehit olmak için koşarak kanlı sırtta siperlere giren, gerektiğinde yaralı düşmanını bile sırtına alarak siperlere getiren, dünyada emsali görülmemiş Mehmetçiğin asaletinin öyküsüdür Çanakkale.

En önemlisi Mustafa Kemal gibi dünyaya 100 yılda bir gelen dahinin ortaya çıktığı, savaşın ve bir ulusun kaderini Anafartlarda, Conk Bayırında, Kanlı Sırtta nasıl değiştirdiğinin belgesidir Çanakkale.

Her Türk gencinin görmesi gereken bir yerdir Çanakkale.

Bu millet Çanakkaleyi ve hele Mustafa Kemal Atatürk’ü hiçbir zaman unutmayacaktır.

Bu asil millet Çanakkale ruhunun bitmediğini, 15 Temmuz hain darbe girişiminde ve Afrin Zeytindalı harekatında birlik ve beraberliğini bir kere daha bütün Dünyaya göstermiştir.

Bu duygularla 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma gününü kutlar, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerim.
Yorumlar (0)
8
açık
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74