TSO SEÇİMLERİNE DİKKAT!

KARABÜK’TE DE YAPILACAK OLAN ÜLKE GENELİNDEKİ TİCARET VE SANAYİ ODALARI SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI TOBB’A ŞARTLARI ORTAYA

Genel 07.09.2017, 15:47 07.09.2017, 15:47
18
TSO SEÇİMLERİNE DİKKAT!
banner36
KARABÜK’TE DE YAPILACAK OLAN ÜLKE GENELİNDEKİ TİCARET VE SANAYİ ODALARI SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI TOBB’A ŞARTLARI ORTAYA KOYDU

FETÖ ŞÜPHELİLERİ, YOLSUZLUK İDDİALARINI VE DEVLETE KARŞI MALİ SUÇ İLE İLGİLİ İDDİALARI ÜZERLERİNDE TAŞIYANLARA DİKKAT EDİLECEK

Kısa adı TOBB olan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı ülke genelindeki Ticaret, Sanayi ve Deniz Sanayi odalarının seçimleri önümüzdeki aylardan itibaren başlayacak.

Oda seçimleri tüzüğü gereği, meslek komiteleri seçimleri ile ilk olarak meclis üyeleri seçilecek. Ardından Odalar kendi içinde Yönetim Kurulu Başkanı, Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini belirleyecek. Tüm Odaların seçimlerinden sonra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin seçimi yapılacak.

Ülke genelindeki Ticaret ve Sanayi Odalarının seçimleri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı’nın TOBB Başkanlığına uyarıda bulunarak, seçimler ile ilgili dikkatli olunması istendiği belirtiliyor.

Belirtilen uyarıya göre, odaların meclis üye adaylarının FETÖ şüphelisi olmaması, yolsuzluk iddialarını üzerinde taşımayan ve yine Devlete karşı mali suç işlediği iddiaları ile yargılanmış ve yargılanan kişilerden olunmaması gerektiği konusunda hassas davranılması isteniliyor.

Oda seçimlerinde aday olacak her kesin yerel ve merkezi araştırmaya tabi tutulacağı belirtilirken, söz konusu şüphe ve iddiaları üzerinde taşıyanlara müdahale edileceği de ifade ediliyor.
Yorumlar (0)
9
açık
banner17
banner18
banner39
banner74