TRAFİK KAZALARI MOBESE KAMERASINDA

Karabük'te, kent merkezinin değişik yerlerinde kurulu 55 mobese kamerasına yansıyan trafik kazaları, trafikte yapılan hataları açık bir şekilde göst

banner73
Genel 23.07.2017, 14:34 23.07.2017, 14:34
29
TRAFİK KAZALARI MOBESE KAMERASINDA
banner36

Karabük'te, kent merkezinin değişik yerlerinde kurulu 55 mobese kamerasına yansıyan trafik kazaları, trafikte yapılan hataları açık bir şekilde gösteriyor. Son dönemde kamuoyunun kazalardaki artışla ilgili eleştirilerine cevap niteliğindeki bu görüntüler birçok kazanın basit kural hatalarından kaynaklandığını gözler önüne seriyor.

Görüntülerde, kazaların çoğunlukla kavşaklarda meydana geldiği gözlendi. Yoğunlukla Bulak ve Balıklarkayası kavşakları ile demir çelik kavşağında meydana gelen ve sürücülerin hatalı şerit ihlali ile kavşakta geçiş önceliğine yer vermediği kazalarda ilginç görüntüler ortaya çıktı.

İçerisinde hasta olan 112 ambulansının da aynı şekilde kavşağa girmeye çalışan bir araca çarpma anının da yansıdığı görüntülerde, ambulans şoförü önce içerideki hastaya bakması ise dikkatlerden kaçmadı. Kent genelinde özellikle kavşaklarda meydana gelen kazalarda sürücülerin şerit ihlali ve geçiş önceliğinde yaptıkları hatalar sonrası meydana gelen kazalar ise ders niteliğinde.

Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74