TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ, MORAL VE MOTİVASYONU ARTTIRMAK AMAÇLI GEZİ DÜZENLEDİ

Karabük Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren Toplum Ruh

banner73
Genel 07.08.2017, 15:07 07.08.2017, 15:07
40
TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ, MORAL VE MOTİVASYONU ARTTIRMAK AMAÇLI GEZİ DÜZENLEDİ
banner36
Karabük Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) de ayaktan tedavi gören psikiyatri hastalarına rehabilitasyon,moral ve motivasyon amaçlı olarak gezi etkinliği düzenlendi. 

Psikiyatri doktoru, hemşire, psikolog,usta öğreticileri ve TRSM hastalarnın katılımıyla gerçekleştirilen gezide tarihi Safranbolu’yu doyasıya gezen hastalar keyifli zaman geçirdiler. 

Bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Toplum Ruh Sağlığı Merkezi aralıklı olarak düzenledikleri sosyal etkinliklerine devam ediyor. Gezi kapsamında TRSM çalışanları ve danışanları ilk olarak Hıdırlık Tepesi, Cinci Hanı ,Tarihi Yemeniciler Çarşısı gezildi , kısa bir yürüyüşle tarihi Hükümet Konağı na çıkıldı ve tarihi eserlerin sergilendiği müze ziyaret edildi. 

Psikiyatrist Uzm.Dr.İbrahim Özkan Göncüoğlu nun da eşlik ettiği gezide Göncüoğlu “hasta sayısının 164 e ulaştığı Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizde, Bireysel danışmanlık,grup terapisi,sanatsal faaliyetler,hasta ve ailesine psikososyal destek verme,piknik gezi faaliyetleri,hastalarımızın topluma ayak uydurması ,topluma kazandırılması,ilaç tedavilerinin düzenlenmesi ,bu aşamada aile hekimleriyle iş birliği halinde bulunuyoruz,ev ziyaretleri yapıyoruz,hastaneye gelemeyecek hastaları evden alıyoruz merkezimizde topluma kazandırmaya çalışıyoruz.

Hastaların moral ve işlevselliğini artırarak , toplum içinde daha çok zaman geçirmelerini sağlıyoruz. Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizde hastalarımız için farklı etkinlikleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.Bu aşamada bizlere desteğini esirmeyen Genel Sekreterimize ve hastane yöneticilerimize teşekkür ederim” dedi.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kara “düzenlenen etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve TRSM hastlarının daha konforlu ve en iyi şekilde hizmet alabilmeleri için yeni bir bina yapmayı planladıklarını,bunun için 5000 Evler Mahallesinde yeni İl Sağlık Müdürlüğü binasının yakınında arsa temin edildiğini,bina inşaatı için projenin hazırlandığını ,en kısa sürede inşaatın başlatılması için gerekli yasal prosedürlerin devam ettiği bilgisini verdi.”

Son olarak TRSM hastaları düzenlenen Safranbolu gezisinden çok mutlu olduklarını dile getirirken geziyi düzenleyenlere teşekkür ettiler.
Yorumlar (0)
18
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74