TOBB NEFES KREDİSİ ÜYELERİMİZE HAYIRLI OLSUN

TOBB öncülüğünde, Oda ve Borsaların katkılarıyla gerçekleştirilecek yeni Nefes Kredisi için imzalar Başbakan Sayın Binali YILDIRIM, Gümrük ve Tic

banner73
Genel 04.04.2018, 17:49 04.04.2018, 17:49
14
TOBB NEFES KREDİSİ ÜYELERİMİZE HAYIRLI OLSUN
banner36

TOBB öncülüğünde, Oda ve Borsaların katkılarıyla gerçekleştirilecek yeni Nefes Kredisi için imzalar Başbakan Sayın Binali YILDIRIM, Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent TÜFENKCİ ve TOBB Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun katılımlarıyla 31 Mart Cumartesi günü İzmir’de atıldı.

Üyelerimizin uygun kaynaklı finansmana erişimi için TOBB Nefes Kredisi hakkında Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan kamuoyuna bilgilendirmede  bulundu.


Başkan Özcan yaptığı açıklamada;


“İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimizin  en büyük sorunlarından birisi de finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faizleridir. Bu nedenle, Ülke ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere,  TOBB  ve Hükümetimizin  destekleriyle  TOBB Nefes Kredisi imzalanmıştır.


Karabük Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimize uygun kaynaklı kredinin sağlanması amacıyla Ticaret ve Sanayi Odası kaynaklarından yatırılan para ve TOBB’nin katkılarıyla toplam 13 Milyon TL  Kredi Hacmi Karabük için kullandırılacaktır.


Üyelerimizin kullanacağı TOBB Nefes Kredisini özetleyecek olursak;


• Kredi vadesi ilk 6 ay geri ödemesiz, takip eden 12 ay eşit taksitli olmak üzere toplam 18 ay şeklinde uygulanacaktır.


• Nefes Kredisinde faizler aylık yüzde 0,99 yıllık yüzde 11,88 olarak yansıyacaktır.


• Kredi kullanma üst limiti 200.000₺ olup, Krediler ilk etapta Vakıfbank ve  Denizbank’tan  verilecektir.Sonrasında Ziraat Bankası ve Halk Bankasından kredi kullanma imkanı devam edecektir.


• Kredi kullanmak isteyen üyelerimiz  TOBB Nefes Kredisi Başvurusu için faaliyet belgesini  Odamızdan temin ederek,Faaliyet Belgesi ile birlikte ilgili bankalara  başvurmaları gerekmektedir.


Bu vesileyle TOBB Nefes Kredisinin ülkemize, küçük ve orta ölçekli işletmelerimize, üyelerimize  hayırlı olmasını dilerim” dedi.
Yorumlar (0)
7
açık
banner23
banner17
banner18
banner39