TANKUT'TAN GİZLİ KAPAKLI BASIN TOPLANTISI

TANKUT, GİZLİ KAPAKLI BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ KARDEMİR KARABÜKSPOR'U 190 MİLYON TL BORÇ BATAĞINA SOKUP, KULÜBÜN İÇİ

banner73
Genel 18.12.2017, 23:52 18.12.2017, 23:52
14
TANKUT'TAN GİZLİ KAPAKLI BASIN TOPLANTISI
banner36
TANKUT, GİZLİ KAPAKLI BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

KARDEMİR KARABÜKSPOR'U 190 MİLYON TL BORÇ BATAĞINA SOKUP, KULÜBÜN İÇİNİ BOŞALTTIĞI SUÇLAMALARI İLE KARŞI KARŞIYA KALAN FERİDUN TANKUT, "BELGELERİ İLE İSPAT ETSİNLER"

6 Kasım’da kulüp binasında düzenlenen basın toplantısında yönetim kurulu üyeleriyle istifa eden Kardemir Karabükspor eski başkan Ferudun Tankut, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek kendi dönemiyle ilgili çıkan iddialara cevap verdi.

100. Yıl Mahallesinde bir kafeteryada adeta gizli kapaklı bir basın toplantısı yapan yapan Tankut, toplantıya Karabük basınından sadece kendi belirlediği bir kaç isimi arayarak çağırdı.

Karabükspor'un yeni yönetiminden yapılan "Kulübün içi boşaltılmış" açıklamalarını reddeden Tankut, "Böyle ulu orta kelimelerle söylenilmemesi gerekir. İçinin doldurulması gerekir. Nasıl boşaltmışız, neler yapmışız? Nerede ne bilgiler, belgeler var? Bunu ortaya koymaları lazım." dedi.

Yönetiminin ibra edilmediği olağanüstü genel kurula göz rahatsızlığı nedeniyle katılamadığını belirten Tankut, “Kardemir Karabükspor camiasına veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yok. Kongrede mali konuda ibra edilmediğimize sevindim. İbra edilmemekle beraber bir arkadaşımızda geriye dönük 10 yıl araştırılsın dedi. Bu ülkenin savcıları, valisi var. Dolayısıyla rakamların hayali olup olmadığıyla ilgili inceleme yapılsın." dedi.

Tankut'un bu açıklamaları üzerine, kulüpte geçmiş döneme ait hesapların incelemeye alınıp alınmayacağı ve Ziya Ünsal başkanlığında göreve gelen kulüp yönetiminin hangi boyutta inceleme yapacağı merak konusu oldu. Söylemlerinde bir hayli iddialı olan Tankut'mu haklı çıkacak yoksa, "Kulübün içini boşaltmışlar" diyen şimdiki yönetim mi haklı çıkacak, Karabük kamuoyu bunu zamanla görecek.
Yorumlar (0)
2
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39