'SON NOKTA' ŞEHİT AİLELERİNE ARMAĞAN EDİLDİ

KENT MEYDANINDA 150 TABUTLA ÇEKİLEN KAN DONDURUCU SAHNESİ İLE "SON NOKTA" FİLMİ, ŞEHİT AİLELERİNE ARMAĞAN EDİLDİ

Genel 24.08.2016, 17:34 24.08.2016, 17:34
7
'SON NOKTA' ŞEHİT AİLELERİNE ARMAĞAN EDİLDİ
banner36
KENT MEYDANINDA 150 TABUTLA ÇEKİLEN KAN DONDURUCU SAHNESİ İLE "SON NOKTA" FİLMİ, ŞEHİT AİLELERİNE ARMAĞAN EDİLDİ

CDFFASD

Karabük’te Cihan Aslan isimli genç ile arkadaşlarının çektiği ve şehit ailelerine armağan ettiği ‘Son Nokta’ adlı kısa filmin galası yapıldı.

Mayıs ayında kent meydanında üzerinde Türk bayrağı bulunan 150 tabut ile çekilen “Son Nokta” isimli film, son günlerde ülkede yaşanan olayları konu alarak özel bir tim amirinin başından geçenleri anlatıyor.

Kısa metrajlı filmi Peygamber Efendimiz zamanında gerçekleşen bir olaydan esinlenerek kaleme aldığını ifade eden Cihan Aslan, film genel olarak son dönemde Türkiye’nin yaşadığı karanlık günleri konu alırken filmde bu karanlık günlere ışık tutacak bölümlerin dikkat çektiğini kaydetti.

Filmin çekimlerine yaklaşık 7 ay önce başladıklarını aktaran Cihan Aslan, filmin galasını Safranbolu’da bulunan bir sinema salonunda gerçekleştirdiklerini belirterek, “Filme başladığımızda ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kastedenlere karşı yapılan operasyonlar bazı kesimler tarafından dünyaya yanlış lanse ettiriliyordu. Öyleyse bizim de söyleyeceğimiz bir kaç sözümüz olsun istedik. Dünya bunları bizden öğrensin istedik. Tabi ne kadar başarılı oluruz onu bilemem ama en azından hakkın yanında olalım istedik. Şehit ailelerimizi unutmadık. Onlara da ahde vefa borcu olarak bu kısa filmi armağan ediyorum” dedi.
Yorumlar (0)
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39