SON GÜN 20 ŞUBAT 2017

50 BİN TL'LİK FAİZSİZ KREDİ İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 20 ŞUBAT 2017

banner73
Genel 14.02.2017, 12:05 14.02.2017, 12:05
17
SON GÜN 20 ŞUBAT 2017
banner36
50 BİN TL'LİK FAİZSİZ KREDİ İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 20 ŞUBAT 2017Karabük Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Nurettin Tümen, KOSGEB’in Sıfır Faizli 50 Bin TL’lik kredi başvurularında yeni bir başvuru süreci başlatıldığını, yeni başvuruların 20 Şubat tarihine kadar yapılabileceğini söyledi.

İnternet üzerinden yapılan başvurularda KOSGEB veri tabanına kayıtlı olma şartı aranmadığını vurgulayan Tümen, her il için ayrılmış kota olduğunu ve küçük işletmelere öncelik tanındığını belirterek bu fırsattan KESOB üyelerinin yararlanmasını istedi.

KESOB Başkanı Nurettin Tümen, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından kullandırılacak olan 50 bin TL sıfır faizli kredi başvurularının nasıl yapılacağı ve başvuru şartları hakkında bilgilendirmede bulundu. Başkan Tümen, 10 Şubat tarihinde başlayan başvuruların 20 Şubat tarihine kadar devam edeceğini hatırlattı. KOSGEB veritabanına kayıt koşulu aranmadığını ifade eden Başkan Tümen, başvuruların internet üzerinden gerçekleştirildiğini ve işlemlerin hatasız tamamlanmasına özen gösterilmesi gerektiğini söyledi. 50 bin TL üst limitli kredi vadesinin ilk 12 ayının ödemesiz, kalanının üçer aylık eşit taksitler halinde toplam 36 ay vadeli olduğu belirtildi.

Başkan Tümen, krediden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkârların öncelikle sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr adresinden, vergi numarası (gerçek kişi statüsündeki işletmeler için T.C. Kimlik Numarası) ve işe başlama tarihi (vergi levhasında yer alan) ile giriş yaparak başvuru için gerekli bilgileri doldurmalarını isteyerek "Başvuru sürecindeki bildirimlerin etkin olarak yapılabilmesi için işletme yetkilisine ait SMS ve/veya e-posta bilgilerinin belirtilmesi büyük önem taşımaktadır.

Yapılacak değerlendirmede resmi veriler kullanılacağından, KOBİ bilgi beyannamesi eksik/hatalı olan işletmelerin gerekli düzeltmeleri yapmaları gerekmektedir. Bu kapsamda, programa başvuru yapmış sayılacak ve başvuru yapacak işletmelerin 2015 yılı KOBİ bilgi beyannameleri ilgili uygulama birimleri tarafından kontrol edilecek ve eksik/hatalı olanların resmi verilerle uyumlu hale getirilmesi sağlanacaktır" dedi.
Yorumlar (0)
15
az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74