SFARANBOLU'DA YENİDEN ARABALI SİNEMA

Safranbolu Belediyesi, 21. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin ön etkinlikleri kaps

Genel 26.08.2020, 18:23 26.08.2020, 18:23
57
SFARANBOLU'DA YENİDEN ARABALI SİNEMA
banner36

Safranbolu Belediyesi, 21. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin ön etkinlikleri kapsamında başlayan Açık Hava Sinema Geceleri’ne Arabalı Sinema ile devam ediyor.

Safranbolu Belediyesi, daha önce 10 gün süren Açık Hava Sinema Geceleri’nin son halkası olan Arabalı Sinema Etkinliğine gösterilen yoğun ilgiyi karşılıksız bırakmadı. 28-29-30 Ağustos tarihlerinde, yine Harmanlar’daki Salı Pazarı alanında Arabalı Sinema Gösterimi gerçekleştirecek.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Zafer Haftası’na özel seçilen filmlerle Arabalı Sinema etkinliğini üç gün boyunca üç farklı filmle yapacak.

İlk gün Son Mektup, ikinci gün Sarıkamış Çocukları ve üçüncü gün Çanakkale Yolun Sonu filmleriyle yapılacak gösterimler Safranbolu ve çevre ilçelerdeki tüm sinemaseverlere açık olacak, ancak sınırlı sayıda araç kapasitesi olduğu için 27 Ağustos sabahı itibariyle başvurular alınacak. Arabalı Sinema gösterimlerine katılmak isteyenler (0370) 7124114 / 174 numaralı telefondan rezervasyon yaptırabilecek.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; ''98. yılını kutladığımız Büyük Taarruz'un başarıyla sonuçlanmasının ardından ilan edilen 30 Ağustos Zafer Bayramını, bu yıl Kovid-19 sebebiyle İç İşleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelge doğrultusunda planlamak durumundayız.

Çelenk sunumu dışında etkinliğe izin verilmeyen bu süreçte biz de sosyal mesafe kurallarına uyulan kültürel etkinliklerimize devam etme kararı aldık. 30 Ağustos kutlaması yapamadığımız bu süreçte, vatana bağlılığımızı derinden hissettirecek üç sinema filmini sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde halkımızla izlemekten onur duyacak ve Zafer Haftası’nın gururunu içimizde yaşatacağız” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)
8
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74