SAYLAR'DAN ÇÖP POLEMİĞİNE SON NOKTA

AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR'DAN KATI ATIK BERTARAF TESİSİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI "Yalan yanlış

Genel 02.12.2016, 15:47 02.12.2016, 15:47
21
SAYLAR'DAN ÇÖP POLEMİĞİNE SON NOKTA
banner36
AK PARTİ KARABÜK İL BAŞKANI TİMURÇİN SAYLAR'DAN KATI ATIK BERTARAF TESİSİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

"Yalan yanlış bilgiler ile toplumsal algı oluşturulmaya çalışılıyor"

"Çöpler modern bir şekilde bertaraf edilecek"

coppole

Ak Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, uzun yıllardır Karabük'ün ihtiyaçlar listesinin ilk sırasında yer alan ve son günlerde çokça tartışılan katı atık bertaraf tesisi ile ilgili basın açıklaması yayınladı. Kurulması planlanan  tesis için belirlenen alanın Yenice'ye yakın olduğunun anlaşılması üzerine, Yenice'de farklı bir toplumsal algının oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çeken Saylar, "vahşi depolama" olarak bilinen sistemin aksine yapılacak tesis ile çöplerin modern bir şekilde bertaraf edileceğini belirtti.

İl Başkanı Saylar'ın yazılı basın açıklama metninin tamamı ise şu şekilde;  

"Karabük il genelinde tüm ilçelerin çöplerinin toplanıp bertaraf edileceği ‘Katı atık bertaraf tesisi’ Karabük merkez ilçe sınırları içinde olan Salmanlar köyü mevkiindeki eski bir taşocağına yapılması karar aşamasında.

Karabük başta olmak üzere, Safranbolu, Yenice, Eskipazar, Eflani, Ovacık ilçeleri ile Yortan belde belediyelerinin topladığı çöplerin, modern bir şekilde bertaraf edileceği ‘Katı atık bertaraf tesisi’ ile ilgili son günlerde Yenice ilçesinde farklı bir toplumsal algı oluşturulmaya çalışılıyor.

Karabük ilinin çöplerinin Yenice ormanlarına döküleceği gibi gerçek dışı iddialar ile Yenice ilçesinde gündem oluşturulmaya çalışılırken, uzun yıllardır beklenen modern bir katı atık bertaraf tesisinin ilimize kazandırılacağı da göz ardı ettirilmek isteniyor.

Tüm ilçelerimizde ‘Vahşi depolama’ olarak nitelendirilen çöp toplama ve istifleme şekli dünyada olduğu gibi ülkemiz genelinde de hızla terkedilmekteyken, başta doğaya zarar vermeyen ve çevre kirliliğini önleyen katı atık bertaraf tesisi projesinin böyle anlamsız ve gerçek dışı iddialar ile baltalanmaya çalışılması bölgemiz adına ihanet ile eşdeğerdir.

İlimizin her bir köşesi bizim için ayrı bir değer ve önem taşırken, Yenice ilçemizin ormanlarının çöplüğe dönüştürülmesine bölge milletvekillerimiz başta olmak üzere, bizler asla müsaade etmeyiz.

Sonuç olarak Karabük-Yenice yolu üzerinde, Yenice ilçemize 17 Km uzaklıkta, Karabük merkez Salmanlar köyüne 6 km uzaklıkta bulunan ve yıllar önce terk edilen taş ocağı alanına yapılması planlanan katı atık bertaraf tesisi ilimizin en fazla ihtiyaç duyduğu bir projesidir. Yıllardır yapılması planlanan ve bir türlü yol kat edilemeyen bu proje sayesinde tüm ilçelerimizin ‘vahşi depolama’ sistemi ile çöplük alanlar artık olmayacak. Bu sayede her geçen yıl büyük alanları kapsayan çöplük alanlarından kaynaklanan tüm olumsuzluklarda böylelikle tarihe karışacaktır.

Hiç kimse Karabük’e yapılacak böyle hayati bir projeyi şahsi ve anlamsız hırsları ile yalan yanlış kamuoyu oluşturmaya çalışarak engelleyemeyecektir.

Basın açıklaması ile birlikte sizlere sunduğumuz ve daha iki gün önce Yenice ile Yortan beldesi çöplük alanlarımızdan çekilen fotoğraflar mı daha iyi yoksa yine yapılması planlanan Katı atık bertaraf tesisinin örnek fotoğrafları mı daha iyi? Karabük olarak biz kendimize yakışanı seçmeyi tercih edeceğiz."

[gallery link="file" columns="2" ids="38668,38665,38664,38673"]

22

11
Yorumlar (0)
11
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74