SAYLAR'DAN AÇIKLAMA

GRUP KARARINA RAĞMEN İL GENEL MECLİSİ BAŞKANLIĞINDA ALINAN SONUÇLAR ÜZERİNE AÇIKLAMALARDA BULUNDU

banner73
Genel 08.04.2016, 16:53 08.04.2016, 16:53
24
SAYLAR'DAN AÇIKLAMA
banner36
GRUP KARARINA RAĞMEN İL GENEL MECLİSİ BAŞKANLIĞINDA ALINAN SONUÇLAR ÜZERİNE AÇIKLAMALARDA BULUNDU

SAYLAR1

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, İl Genel Meclisi seçimlerinde grup kararı olmasına rağmen AK Partili Ahmet Sözen’in aday olup kazanmasının ardından Genel Merkeze görüşlerini ilettiklerini söyleyerek, “Bizim partimiz kurul ve kurallarla hareket eder” dedi.

İl Başkanı Saylar, İl Genel Meclisi Başkanlığı ve Safranbolu Belediye Meclisi seçimlerinde alınan sonuçlarla ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı.

Saylar, “Her türlü yaptığımız hareket ve söylemler istişare ile yapılır. Geçtiğimiz hafta mevcut İl Genel Meclis Başkanının karşına aday olarak çıkan AK Partili Ahmet Sözen hakkında Genel merkezimiz bizden görüş istedi ve raporumuzu verdik. Rapor doğrultusunda genel merkezimiz muhataplar ile görüşerek karar verecek. AK Parti kurallar ve kurulları ile çalışıyor. AK Parti halk millet hareketidir.

Partinin kademesindeki her insan partinin kurul ve istişare heyetlerinde partinin kuralarına ve kurallarına göre bağlı hareket etmektedir. Söyleyeceğimiz tek söz Cumhurbaşkanımızın bir sözsü var, ‘ Kalıba göre şekil alan hiçbir hareket sonuca oluşamaz. Kalıba göre de hareket eden hiçbir kişi de siyasette uzun soluklu olamaz”. Onun için bizim partimizden her şeyden önce kurul ve kararlar vardır. Biz grup kararı almamıza rağmen böyle bir sonuç çıktı. Safranbolu’da da buna benzer bir olay oldu ve onla ilgilide genel merkezimize rapor verdik” dedi.

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, İl genel meclis üyelerini tek tek arayarak görüşlerini aldıklarını da kaydederek, “ Bu anlamda bütün parti kademelerine de sorarak yapıyoruz. Orada da arkadaşlarımızın hepsine tek sorarak yaptık ve görüşlerini aldık. Görüşmelerimizin sonucunda hem milletvekillerimize hem de genel merkeze ilettik. İl Başkanı olarak burada bir açıklamada Mehmet Ali Şahin’e danışıyoruz.

Türkiye’de aynı şekilde de bazı illerde de oldu. AK parti hareketi her zaman teşkilatı ve kademeleri ile dimdik ayakta duru ve sorunları çözeriz. Burada sorun görmüyoruz. Amacımız il, ilçe ve köylerimize hizmet etmek. İl Genel Meclisinin içerisinde huzur olmasını istiyoruz. Huzur olursa hizmetler hızlı yürür. Huzur olması için gereken şeyleri oturup konuşup yetkili mercilerle karar vereceğiz. Amaç Karabük’e ilçelerine ve köylerine hizmet etmektir” diye kaydetti.
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74