ŞAMPİYON YEMEĞİMİZ 'EFLANİ HİNDİ BANDIRMASI'

Coğrafi işaretli ‘Eflani hindi bandırması' birincilik getirdi.   Karabük Üniver

Genel 21.10.2019, 17:49 21.10.2019, 17:49
40
ŞAMPİYON YEMEĞİMİZ 'EFLANİ HİNDİ BANDIRMASI'
banner36

Coğrafi işaretli ‘Eflani hindi bandırması' birincilik getirdi.


 

Karabük Üniversitesi Eflani Meslek Yüksekokulu Aşçılık programından Öğr. Gör. Sibel Ayyıldız düzenlenen yemek yarışmasında yaptığı ‘Eflani hindi bandırması’ ile birinci oldu.

Karabük Üniversitesi Eflani Meslek Yüksekokulu Aşçılık programından Öğr. Gör. Sibel Ayyıldız, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi tarafından düzenlenen “Akademisyen Şeflerin Lezzetleri” isimli yemek yarışmasında yaptığı ‘Eflani hindi bandırması’ ile birincilik elde etti.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Gölbaşı Turizm Fakültesinde 15-16 Ekim’de ‘Mutfakta Bilim Var!’ sloganıyla gastronomi festivali düzenlendi. Türkiye’nin dört bir yanından akademisyenler ve gastronomi alanındaki profesyoneller festivalde bir araya geldi.

Festival kapsamında düzenlenen ‘Akademisyen Şeflerin Lezzetleri’ yemek yarışmasına da katılan akademisyenler, hünerlerini sergilerken, Eflani Meslek Yüskekokulu Aşçılık programı öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Sibel Ayyıldız, yöresel yemek konsepti ile yapılan yarışmada, Eflani ilçesinin coğrafi işaretli yemeği olan ‘Eflani hindi bandırması’ ile birincilik elde etti.
Yorumlar (0)
15
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74