SAKEM'DE ÇOCUKLAR BECERİLERİNİ ARTTIRIYOR

Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açtığı kurs eğitimlerinde çocuklar

banner73
Genel 31.08.2018, 12:43 31.08.2018, 12:43
16
SAKEM'DE ÇOCUKLAR BECERİLERİNİ ARTTIRIYOR
banner36

Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açtığı kurs eğitimlerinde çocukları ve gençleri geleceğe hazırlıyor.

SAKEM 8 ayrı şubesiyle yetişkinlerin ve çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlayan kurs eğitimlerine devam ediyor. Yaz döneminde çocuklara yönelik onlarca kurs eğitimi veren SAKEM gelecek nesillerin birçok alanda gelişmesini sağlıyor. Vatandaşın rahatlıkla ulaşabilmesini sağlamak amacıyla Mahalle aralarına konumlandırılmış şubeleriyle ücretsiz kurs eğitimlerini sürdürüyor.

SAKEM Tarihi Çarşı şubesinde eğitmen Osman Taşçı ve Müslüm Ayvaz tarafından çocuklara Satranç ve Hızlı ve Etkili Konuşma dersleri veriliyor. Çocukların hem zihinsel gelişimlerini hem de kendilerini doğru ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla kurs eğitimleri veriliyor.

Gelecek nesillerin örgün eğitimi destekleyen yaygın eğitimlerin önemine değinen Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Ürkmezer şu sözlerle devam etti “ Gençlerimizi ve çocuklarımızı hayatın her alanında var etmeyi amaçladığımız projelerimizin yanı sıra SAKEM’de verilen kurslarla becerilerini arttırmayı amaçlıyoruz. Satranç çocuklarımızın zeka gelişiminde önemli katkı sağlayan bir oyun türü olduğu bilinmekte bunun yanı sıra kendilerini doğru ifade edebilmeleri için akışkan bir Türkçe kullanıyor olmaları da gerekmekte ‘’dedi.

Ürkmezer ‘’İyi bir gelecek için her konuda donanımlı bireyler yetiştirmeyi sağlamak üzere, Devletimizin bize verdiği imkanlar ölçüsünde projelerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz’’şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
5
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74