SAKEM YAZ KURSLARI DEVAM EDİYOR

Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açtığı kurs eğitimlerinde gençlere

banner73
Genel 27.08.2018, 10:24 27.08.2018, 10:24
25
SAKEM YAZ KURSLARI DEVAM EDİYOR
banner36

Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açtığı kurs eğitimlerinde gençlere ve yetişkinlere kişisel gelişim, meslek edindirme ve hobi kurslarıyla yeni ufuklar açmaya devam ediyor.

Aslanlar SAKEM şubesinde hobi kursu olarak verilen aşçılık ve pastacılık kursuna yaz döneminde de ara verilmiyor. Eğitmen Zeynep Küskü ve Songül Çalış tarafından verilen eğitimlerde kursiyerler pasta yapımının inceliklerini öğreniyor.

Kursiyerlerin boş vakitlerini yeni şeyler öğrenerek zamanlarını değerlendirdikleri kurslarda aynı zamanda meslek ediniyor ifadelerine yer veren Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer şu sözlerle devam etti’’ SAKEM’de verilen ücretsiz kurslara vatandaşımız yoğun ilgi gösteriyor, Mahalle aralarına konumlandırılmış 8 ayrı şubesi ile yürüme mesafesinde ulaşılabilen SAKEM özellikle ev hanımları ve emeklilerimiz için önemli bir hizmet vermekte.

Yaz döneminde gençlere ve çocuklara yönelik kurslarımız da oldukça rağbet görmekte’’dedi. SAKEM’de vatandaşın ihtiyaç duyabilecekleri her alanda kursların mevcut olduğunu ve çağa uygun yeni kursların da açılmaya devam edeceği bilgisini veren Ürkmezer ‘’ Özellikle örgün eğitimlerini tamamlayamamış meslek edinmek isteyen vatandaşımız için 2018-2019 eğitim öğretim döneminde meslek edindirme kurslarımıza katılarak aile ekonomilerine katkı sağlayacakları alanlarda eğitim görebilecekler’’ifadelerine yer verdi.

SAKEM yaygın eğitim konusunda en iyi temsil eden kurum olabilmek amacıyla, yaptığı tüm çalışmalarda başarılı ve rol model olmaya devam ediyor.

Yorumlar (0)
16
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74