SAKEM OKULLARLA BULUŞUYOR

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM ) 7 şubesi yüzlerce değişik branşta kursu ve binlerce kursiyere verilen eğitimin yanı sıra, yeni projelere

Genel 30.12.2017, 17:14 30.12.2017, 17:14
13
SAKEM OKULLARLA BULUŞUYOR
banner36

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM ) 7 şubesi yüzlerce değişik branşta kursu ve binlerce kursiyere verilen eğitimin yanı sıra, yeni projelere de yer vermeye devam ediyor.

Proje kapsamında, Anaokulları, İlköğretim, Liseler ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çekom çocuk evleri ve Hasan Doğan Sevgi evlerinde çocuklarla buluşuyor.

Gençler ve çocuklarla gerçekleştirilen uygulamalı faaliyetler arasında, taş tozu ile obje yapımı, yapılan ürünlerin boyanması, ebru çalışmaları, Anaokulu seviyesindeki çocukların küçük motor kaslarının gelişmesini sağlayacak aktiviteler yer almakta. Öğrencilerin akademik eğitimleri dışında, sanatsal becerilerinin de gelişmesine destek olması hedeflenen proje, periyodik olarak devam etmesi planlanıyor.

Sanat artık çocuklarda, gençlerde ve yetişkinlerde terapi amaçlı kullanılmakta ve en etkili terapi yöntemlerinden biri kabul edilmektedir. Sanat, büyük küçük herkes için vazgeçilmezdir, çocuklara, örgün ve yaygın eğitimle verilmelidir.

Tercih edilen ve daha faydalı olan ise; sanat eğitiminin çocukluktan başlamasıdır diye konuşan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer,‘’Çocuğa verilen sanat eğitiminin hedefi; çocuğun sosyal, duygusal, zihinsel ve bedensel özelliklerini geliştirmek, yaratıcılığını artırmak, özgün düşünceyi ve estetik anlayışı geliştirmek, haz almasını ve duygusal açıdan rahatlamasını sağlamak ile paylaşmayı öğretmek olmalıdır dedi’’

Ürkmezer konuşmasına şöyle devam etti; " Gençlerin ve çocukların her alanda destekçisiyiz, Sanat, hem yetişkin hem de çocuk için zevkli bir uğraştır. Yetişkin ve çocuğun ortaya çıkardığı ürün onun sanat eseridir. Her ekonomik seviyedeki insanın ilgilenebileceği bir sanatsal uğraş vardır. SAKEM’in her yaşta vatandaşa hizmet vermeye devam edecektir.

Yorumlar (0)
0
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39