ŞAHİN 'ŞEHİDİMİZİN VASİYETİ YERİNE GELİYOR'

ŞEHİT ÖMER BİLAL AKPINAR’IN VASİYETİNDE ANNESİNE İSTEDİĞİ EV ALINIYOR Suriye’nin Afrin bölgesinde düzenlenen Zeytin Dalı H

banner73
Genel 12.02.2018, 17:57 12.02.2018, 17:57
12
ŞAHİN 'ŞEHİDİMİZİN VASİYETİ YERİNE GELİYOR'
banner36
ŞEHİT ÖMER BİLAL AKPINAR’IN VASİYETİNDE ANNESİNE İSTEDİĞİ EV ALINIYOR

Suriye’nin Afrin bölgesinde düzenlenen Zeytin Dalı Harekatında teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın tim komutanına gönderdiği vasiyeti tüm basında yer almış ve kamuoyunda derin bir hüzün oluşturmuştu.

Geçtiğimiz Perşembe günü Karabük Kent Meydanında on binlerin katıldığı cenaze töreninin ardından Şehit Astsubay Ömer Bilal Akpınar Safranbolu Şehir Mezarlığında şehitliğe defin edilmişti.

Geççtiğimiz günlerde Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar’ın vasiyeti ortaya çıkmış ve bu vasiyetinde "Anneme o istediği evi alsınlar" yer almıştı. Şehit askerin vasiyetini okuyan hayırsever bir işadamı harekete geçti.

Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ile irtibat kuran işadamı, şehidin vasiyetindeki annesine istediği evi Safranbolu’dan hemen alma düşüncesinde olduğunu belirtti. Şahin konu ile ilgili “Bir işadamı herkes gibi basından şehidimizin vasiyetini okumuş ve beni telefonla arayarak söz konusu evi şehidin ailesine almak istediğini söyledi. Ben de şehidin babası İsmail Bey ile temasa geçtim ve olurlarını aldım. İsminin gizli tutulmasını isteyen söz
konusu işadamımızı aradım, Türk Kızılay aracılığı ile Safranbolu’dan evi almak istediğini ifade etti. Safranbolu Kaymakamımız da konuyu takip edecek. Şehidimizin vasiyetinin yerine getirilmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Bir kez daha şehidimize rahmet ve minnet duygularımı ifade ediyor, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyorum.” dedi.
Yorumlar (0)
17
az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39