ŞAHİN, REFERANDUM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Mehmet Ali Şahin: “Tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan olmaya devam edeceğiz”

banner73
Genel 29.03.2017, 12:26 29.03.2017, 12:26
18
ŞAHİN, REFERANDUM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
banner36
Mehmet Ali Şahin: “Tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan olmaya devam edeceğiz”Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "Tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan olmaya devam edeceğiz. Bunları güçlendirmek için bu yeni sistemi getirdik. Onun için AK Parti, MHP, BBP olarak bunun arkasındayız. Bu ülkenin milliyetçi muhafazakar seçmeni bunun arkasında ve CHP'li vatandaşlarımızı da buna destek vermeye çağırıyorum" dedi.

Karabük'ün Eskipazar ilçesine bağlı Keçeler köyünde vatandaşlarla bir araya gelen Şahin, burada yaptığı konuşmada, anayasa değişikliği hakkında bilgi aktardı.

Şimdiki sistemi 4 vitesli ve saatte 90 kilometre hıza sahip bir arabaya benzeten Şahin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilince 5 vitesli ve saatte 140 kilometre hıza ulaşabilen arabaya sahip olacaklarını ifade etti.

"Ülke için böyle bir model fayda getirecektir"

Amaçlarının, Türkiye'nin daha hızlı büyümesi, gelişmesi ve ilerlemesi olduğunu kaydeden Şahin, "Tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan olmaya devam edeceğiz. Bunları güçlendirmek için bu yeni sistemi getirdik. Onun için AK Parti, MHP, BBP olarak bunun arkasındayız. Bu ülkenin milliyetçi muhafazakar seçmeni bunun arkasında ve CHP'li vatandaşlarımızı da buna destek vermeye çağırıyorum. Ülke için böyle bir model fayda getirecektir" diye konuştu.

Türkiye'nin artık koalisyon dönemlerinden kurtulacağını da belirten Mehmet Ali Şahin, "Hükümet kurulamama gibi bir sorun olmayacak. Türkiye'de hükümetlerin ömrü 16-17 ay olmuştur. 16 ayda herhangi bir hizmetin gerçekleşmesi mümkün değildir. 16 ayı ortalama söyledim. 65 hükümetin 34 tanesinin ömrü bir yıldan az sürmüştür. 20 günlük hükümetler var, bir aylık hükümetler var. İtalya'da anayasa değişti, koalisyonlar yasaklandı. Çünkü onlar da çok çekti koalisyonlardan" dedi.

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" ile gelecek olan yenilikleri madde madde anlatan Şahin, terör örgütlerinin ve Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olan bazı ülkelerin sandıktan "Hayır" çıkmasını istediklerini ifade etti.
Şahin, referandum çalışmaları kapsamında Eskipazar ilçe merkezinde sivil toplum örgütü temsilcileriyle de bir araya geldikten sonra İsmet Paşa, Boncuklar, Babalar ve Üçevler köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

16 Nisan'da yapılacak halk oylaması kapsamında Eskipazar'da yapılan "Evet" çalışmalarına bölgenin siyaset büyüğü, Eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ile birlikte katılan Ak Parti Karabük Milletvekili Adayı ve işadamı Sedat Namal'ın Şahin'le olan yakın diyaloğu ve samimi pozları ise dikkatlerden kaçmadı.
Yorumlar (0)
13
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74