'ŞAHİN KARDEMİR'İN BAŞINA GELSİN' GÜLEÇ'LERİN PROJESİ MİYDİ?

Geçtiğimiz günlerde Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin

Genel 11.09.2020, 15:11 11.09.2020, 15:11
168
'ŞAHİN KARDEMİR'İN BAŞINA GELSİN' GÜLEÇ'LERİN PROJESİ MİYDİ?
banner36

Geçtiğimiz günlerde Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin “Karabük’ün siyaset büyüğü, devlet adamı Sayın Mehmet Ali Şahin, KARDEMİR Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve hatta Yönetim Kurulu Başkanı olması gerekir” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Başkan Vergili’nin bu açıklamasından sonra, bir furya başladı ve herkes “Mehmet Ali Şahin, KARDEMİR’in başına gelmesi lazım” yönünde açıklamalar yaptı.

Açıklama yapmayanlar, Mehmet Ali Şahin düşmanı ilan edilmekle tehdit edildi.

Birden ortaya çıkan bu gündem, Karabük’te birkaç hafta konuşuldu.

Kimi insanlar “Şahin, KARDEMİR’in başına gelmek istiyor ve bu açıklamaları yaptırıyor”

Kimi insanlar da “Birileri düğmeye bastı ve Şahin’in KARDEMİR’e gelmesi için çalışma yapılıyor”

Şeklinde düşünce içine girdiler.

Sosyal medyalarda çok eleştiriler yapıldı.

Sayın Mehmet Ali Şahin, bu gündem çıkışından dolayı vatandaşın ağır eleştiri hedeflerine maruz kaldı.

MEHMET ALİ ŞAHİN’İN HİÇBİR ŞEYDEN HABERİ YOKTU

Devlet Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı, Adalet Bakanlığı, TBMM Başkanlığı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı gibi çok önemli görevlerde bulunmuş olan Sayın Mehmet Ali Şahin’in üç buçuk, dört sene yakın çalışma ekibinde bulundum.

Kendisini yakından tanıma şansına sahip oldum.

Başkan Vergili, böyle bir çıkış yapınca kendisini aradım.

“Ne diyorsunuz başkanım bu söylemler ile ilgili?”

Diye sordum.

Sayın Şahin “Ergün, hiçbir şeyden haberim yok. Birileri böyle bir açıklama yapıyor. Benim böyle bir görevde bulunmamı istiyorlar. Ama herkesin açıklaması kendisine aittir. Ne diyeyim ki? Ben bu söylemlerin arkasında başka bir şeyler var mı şimdi onu gözlemliyorum.” Şeklinde konuştu bana.

Konuşmamızda, KARDEMİR’in Demir Çelik sektöründe faaliyet gösteren entegre bir tesis olduğunu, buraya gelecek yöneticilerin teknik adam olması gerektiğini ve asla kendisi ile ilgili böyle bir düşüncesinin bulunmadığının da altını çizdi.

BU FİKRİ ORTAYA ATAN ŞÜKRÜ GÖKKAYA’DIR.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye yakınlığı ile bilinen, benim de çok eski tanıdığım ve gazetecilikte son derece başarılı bulduğum bir meslektaşımdır Sayın Şükrü Gökkaya.

Kardemir’de iki aile arasındaki kavganın bitmeyeceğini, buraya Yönetim Kurulu Başkanı olarak Sayın Mehmet Ali Şahin’in gelmesi gerektiğini ve o zaman herkesin kendine bir çeki düzen vereceğini, ben dahil birçok platformda konuşan Şükrü Gökkaya, anlaşılan ne edip ne yapıp Rafet Vergili’ye böyle bir açıklama yaptırdı.

Ne enteresandır ki, bu açıklamayı yapması için Vergili’ye ilk soruyu soran, Güleç ailesine yakın olan ve o misyonun bayrağını taşıyan reklamcılıktan dönme bir gazeteciydi.

Yine ne enteresandır ki, Başkan Vergili bu açıklamayı yaptıktan sonra, kamuya mal olmuş kişileri arayıp, Sayın Şahin’in Kardemir Yönetim kurulu Başkanı olması gerektiği yönünde açıklama yapmaya zorlayan ve hatta neler olup, neler döndüğünü anlamayanlar, açıklama yapmak istemeyince “Mehmet Ali Şahin düşmanlığımı yapıyorsun?” diye tehdit edip, açıklamaya zorlayan da Güleç ailesinin bayrağını taşıyan, adeta basın sözcülüğünü yapan, matbaacılıktan geçme bir başka gazeteciydi.

OPARESAYON GÜLEÇ’LERİN PROJESİ MİYDİ?

Mehmet Ali Şahin’in Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı olması yönünde birden Karabük’ü günlerce meşgul eden gündem, oğul H. Çağrı Güleç ve baba Kamil Güleç’in mi projesiydi? Sorusu kafalara takılmaya başladı.

Acaba olabilir miydi?

Ve nitekim gündemin fikir babası olan Şükrü Gökkaya, dün yazdığı bir köşe yazısında projenin Güleç’lere ait olduğunu adeta itiraf etti?

Nasıl mı?

Bakın, yazısından bir pasajı paylaşıyorum;

“Kısacası MHP İl Başkanı saçmalıyor..!

En son saçmalığı ise; Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili’nin: “Mehmet Ali Şahin KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı olsun” fikrine sessiz ve duyarsız kalıp: “ Mustafa Ünal ve Mehmet Mescier çok uygun olur” açıklamasıydı.

Sayın İl Başkanının yaptığı bu açıklamadan bir gün sonra BRTV ekranlarında çıktığı yayında Sayın Vergili önerisinin arkasında durdu; “Mehmet Ali Bey bir değerdir, isteyen yararlanır, isteyen yararlanmaz” dedi. Sanırız bu cümle İl Başkanına bir kapaktı!

Kişisel kin ve ihtirasla siyaset yapılmaz!

Siz, birileri kurduğunuz hastaneyi elinizden aldı diye birilerine karşı açıklama yapamazsınız. Çünkü Mehmet Ali Bey, sizin elinizden hastaneyi alan adamların yerine gelmeyecek!”

Sevgili meslektaşım Şükrü Gökkaya, yazısının bu kısmında farkında olmayarak mıdır, artık bilemeyiz ama yılın itirafında bulunmuş.

MHP İl Başkanı Dr. Adem Kar’ı, Şahin’in Kardemir’in başına gelmeli fikrine destek vermediğinden suçluyor.

Ve….

Çok ama, çok enteresan ki…

Adem Kar’ın bu projeye destek vermemesini, Güleç’lere olan husumetinden dolayı yapmadığını belirtiyor.

Şimdi size soruyoruz;

“Sayın Mehmet Ali Şahin’in Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı olmalı” projesiyle, Güleç’lerin ne alakası var?

Buradan şu sonuç çıkıyor;

KARDEMİR Yönetiminde bulunan H. Çağrı Güleç ile Kamil Güleç artık Kardemir yönetiminde azınlıkta kalacaklarını ve tamamen pasif bir konuma düşeceklerini görmüşler olmalı ki, “Söz sahibi biz olamıyorsak, Yolbulan’lar da olmasın” düşüncesi ile böyle bir proje mi hayata geçirilmek istendi?

Sayın Gökkaya, yazısında maalesef Güleç’lerin projesini hayat geçirmek için görevlendirildiğini bir anlamda itiraf etmiş oldu.

Sayın Gökkaya’yı anladık da

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili bu projenin operasyon da taşeronluk mu yaptı?

RAFET VERGİLİ, KANDIRILDI VE KULLANILDI MI?

“Mehmet Ali Şahin Kardemir’in bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve hatta başkanı olması gerekir” açıklamasını ilk yapan Sayın Rafet Vergili sağ ve kendisi Karabük Belediyesinde makamında oturuyor.

Allah kendisine de uzun ve sağlıklı ömürler versin.

Projenin hayata geçirilmesinden ve operasyona dönüşmesinden sonra kendisi ile bir telefon konuşması yaptık.

“Başkanım, sanırım siz kandırıldınız ve kullanıldınız gibi geliyor bana. Bu operasyon Güleç’lerin bir projesi gibi görülüyor.” Dedim.

Kendisinin bu durumdan çok ama çok rahatsız olduğunu da gördüm.

Şimdi ortaya çıkıyor.

Rafet Vergili en yakın adamlarından biri tarafından demek gündem yapılmak üzere yanlış yönlendirilmiş.

Hiçbir şey gizli kalmaz.

Gerçeklerin er geç, gün yüzüne çıkma gibi bir özelliği vardır.

Anlaşılan o ki; Güleç’lerin, Kardemir’deki hırsı, Karabük’ün iki önemli değeri olan Mehmet Ali Şahin ve Rafet Vergili’yi bile kullanmaya kalkacak kadar gözlerini karartmış.

Olsa olsa bunun adına ancak “Kasaba kurnazlığı” denir.

 
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74