ŞAHİN BABA OCAĞINDA OKUL TEMELİ ATTI

AK PARTİLİ ŞAHİN BABA OCAĞI OVACIK’TA OKUL TEMELİ ATTI -

banner108
Genel 20.10.2015, 19:51 20.10.2015, 19:51
42
ŞAHİN BABA OCAĞINDA OKUL TEMELİ ATTI
banner36
AK PARTİLİ ŞAHİN BABA OCAĞI OVACIK’TA OKUL TEMELİ ATTI

- OVACIK ÇPL’NİN TEMELİ MEHMET ALİ ŞAHİN’İN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

- AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ALİ ŞAHİN:

 “KARABÜK, EĞİTİM HİZMETLERİ VE KALİTESİ AÇISINDA TÜRKİYE’NİN EN ÖNDE GELEN İLİ HALİNE GELMİŞTİR”

OVACIK OKUL TEMELİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili adayı Mehmet Ali Şahin Karabük’ün eğitim hizmetleri ve kalitesi açısında Türkiye’nin en önde gelen ili haline geldiğini söyledi.

Şahin, baba ocağı Ovacık ilçesinde 16 derslik Şehit Mustafa Kızılkaya Çok Programlı Lisesi’nin temelini atarak, nüfus bakımından Karabük’ün en küçük ilçesi olan Ovacık’ın artık gelişme trendine girdiğini belirtti.

Temel atma programında konuşan AK Parti Karabük Milletvekili adayı Mehmet Ali Şahin, Ovacıklı olarak mutluluk ve heyecan duyduğunu kaydederek, “Ovacık artık gelişme trendine girdi. Önümüzdeki süreçte nüfusu azalan değil, artan bir ilçe haline gelecek. Karabük, eğitim hizmetleri ve kalitesi açısında Türkiye’nin en önde gelen ili haline gelmiştir. Bunu abartı olarak değerlendirmeyin, inceleyen herkes bu kanata varır. Karabük üniversitemiz Türkiye’de son yıllarda en hızla gelişen üniversite haline gelmiştir. Karabük üniversitemizin kolları kanatları ilçelere kadar uzanmıştır.

Gelecek yıl Ovacık Meslek Yüksek Okulunu da açarak eğitim ve öğretimin hizmetine girecek. Bütün bu çalışmalar tabiî ki Ovacık’ı ilgi odağı haline getirmek. Eğitim açısından da bir açılımı gerçekleştirmektir. Yapılması düşünülen ve hatta başlayıp ta tamamlayamadığımız projelerimizde var. Açık cezaevi ile ilgili projemiz başladı. Köy hizmetlerinden kalma binamız elden geçirilerek restore edildi. Ancak Süt ürünlerine dayalı imalat yapmak üzere projelendiren bu alanda açık cezaevini işletecek hale gelemedik.

Alanın biraz genişletilmesi gerekiyor. Açık cezaevinde kalan hükümlüler orada hayvancılıkla ilgili faaliyette bulunacak. Biran önce belediye başkanımızın katkıları ile burada imar planlarının geçmesi gerekiyor. Biran önce imar planı çıkarsa kamulaştırma yapıp, açık cezaevini kısa sürede devreye sokmayı planlıyoruz” dedi.

“BİZİM İŞİMİZ HİZMET”

Ovacık’ta en büyük sorunun konut olduğunu da kaydeden Şahin, “Bu okullar açıldığında buraya gelecek olan öğretmen ve personel için konut sıkıntımız var. Mahalli imkânlarla TOKİ gibi kurumları devreye sokarak bunu çözmeyi planlıyoruz. Bizim işimiz hizmettir. Ülkemize memleketimize hizmet ederek kalkındırmanın ve halkımızın refah seviyesini yükseltmenin dışında başka hiçbir amacımızı yoktur. Siyasete girdiğimiz andan itibaren hep bu gaye içinde çalıştık. Bundan sonra halkımızın desteği devam ettiği müddetçe milletimize, ülkemize ve size hizmet edeceğiz” diye konuştu.

mehmet ali şahin konuşmaŞahin konuşmasının sonunda müteahhit firma yetkilisini yanına çağırarak, 500 gün olan inşaat süresini çok fazla bulduğunu söyleyerek, ÇPL’nin 2016-2017 eğitim öğretim yılına yetiştirme söz aldı ve inşaatın temelini attı.

Törene, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, İl Emniyet Müdürü Dr. Serhat Tezsever, İl Jandarma Komutan Vekili Binbaşı Hasan Bal, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, Genel Sekreter Mehmet Uzun, İlçe Kaymakamı Hakan Şeker ve Belediye Başkanı Zafer Küpler ile protokol üyeleri katıldı.

Yorumlar (0)
banner11
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74