SAĞLIK BAKANI 'BELEDİYELERİN HASTANE KURMASINA SICAK BAKMIYORUM'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, belediyelerin hastane hizmeti vermesinin uygun bir yaklaşım tarzı olmadığını ifade etti. Sağlık Ba

Genel 16.02.2019, 13:58 16.02.2019, 13:58
18
SAĞLIK BAKANI 'BELEDİYELERİN HASTANE KURMASINA SICAK BAKMIYORUM'
banner36
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, belediyelerin hastane hizmeti vermesinin uygun bir yaklaşım tarzı olmadığını ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinin açılışı sonrası kent merkezinde esnafı ziyaret etti. Daha sonra 5000 Evler Semt Polikliniği Acil Servisinin açılışını yapan Koca, Safranbolu’ya geçerek burada da esnaf ziyaretinde bulundu. Gazetecilerin belediyelerin hastane hizmeti vermesi konusundaki soruları üzerine Bakan Koca, “Belediyelerin hastane hizmeti verebilirliği biliyorsunuz çok uygun bir gördüğümüz yaklaşım tarzı değil. Nadir örnekleri var. Bu nadir örnekleri de biz bakanlık bünyesi hizmetinde devam ettirme taraftarıyız. Bundan böyle sağlık hizmetini verebilecek olan Sağlık Bakanlığı olsun istiyoruz. Bu çerçevede hareket etmek istiyoruz. Sonuçta belediyeler de olsa eskiden izin almak durumundaydı. Ama biz izin almış bir iki örneğin devamından yana değiliz” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin 31 Mart Yerel Seçimlerine yönelik projelerinin arasında bulunan Semt Polikliniği projesine aften Sağlık Bakanının yaptığı bu açıklama hakkında nasıl bir yansıma olacağı da bekleniyor.

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74